Sa oled siin

Maasikas: Põhja-Makedoonia Euro-Atlantiline integratsioon tugevdab regionaalset stabiilsust

26. Veebruar 2019 - 15:29

Välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Matti Maasikas viibis 25.-26. veebruaril visiidil Põhja-Makedoonias, mille raames kohtus ta Skopjes välisministri Nikola Dimitroviga, asepeaministri ELi küsimustes Bujar Osmaniga ning pidas Euroopa Liidu konsultatsioone.

Asekantsler Maasikas avaldas tänastel kohtumistel välisministri Dimitroviga ja asepeaministri Osmaniga toetust Põhja-Makedoonia püüdlustele alustada liitumisläbirääkimised Euroopa Liiduga käesoleva aasta juunis. „Põhja-Makedoonia on reformidega jõudsalt edasi liikunud ning saime täna kinnitusi, et valitsus jätkab samal kursil. Me usume, et ELi liikmesriigid hindavad seda kõrgelt,“ sõnas Maasikas. Ta kinnitas Eesti valmisolekut Põhja-Makedooniat reformide elluviimisel toetada.

Maasikas tervitas NATO liikmete poolt Põhja-Makedooniaga liitumisprotokolli allkirjastamist, avades tee riigi saamiseks alliansi 30. liikmeks. „NATO laienemine tugevdab nii Balkani piirkonna kui kogu Euroopa julgeolekut. Meil on hea meel tervitada Põhja-Makedooniat alliansi  tulevase liikmena – see aitab kaasa regionaalse stabiilsuse tugevdamisele ja ühise väärtusruumi kujunemisele,“ sõnas Maasikas.

Maasikas tunnustas Põhja-Makedooniat ja Kreekat 27 aastat kestnud nimeküsimuse lahendamise eest. „See on märkimisväärne saavutus ning loodame, et kahe riigi suhetes toimunud arengud on eeskujuks nii teistele regiooni riikidele kui ka mujal maailmas keeruliste küsimuste lahendamisel,“ sõnas asekantsler.

Põhja-Makedoonia liitumine NATO-ga ja lähenemine ELile tihendab ka kahepoolset koostööd Eestiga. Makedoonlased soovivad omandada e-riigi ülesehitamise kogemust, õppetunde Eesti Euro-Atlandi integratsioonist ja kasvanud on ka Põhja-Makedoonia ettevõtjate huvi.

Asekantsler Maasikas osales Skopjes ka riigi endise presidendi Boris Trajkovski mälestusüritusel.

Fotol asekantsler Matti Maasikas ja Põhja-Makedoonia välisminister Nikola Dimitrov (manuses)

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.