Sa oled siin

Maasikas: Makedoonia uus valitsus kinnitas naasmist Euroopa Liiduga liitumise teele

20. Juuli 2017 - 19:44

Täna, 20. juulil kinnitas Makedoonias visiidil viibiv Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas kohtumisel Makedoonia asepeaministri Bujar Osmaniga Euroopa Liidu järjepidevat toetust laienemisele ja Lääne-Balkani riikide kaasamisele stabiilsuse ning julgeoleku tagamisel Euroopas.

Maasika sõnul on Makedoonia uus valitsus andnud selged reformi- ja koostöölubadused, mis eeldavad ka riigisiseseid jõupingutusi ning head tahet pikaaegsest kriisist jagu saada. Makedoonia on lubanud tegelda nii õigusriigi, põhiõiguste kui meediavabaduse korrastamisega, samuti justiitssüsteemi sõltumatuse ja korruptsioonivastase võitlusega.

„Euroopa Liidu nähtav kohalolu ja toetus on kindlasti üks reformide motivaatoreid, äsja kinnitati uus reformikava ja nüüd on valitsuskoalitsiooni ülesanne see kõik ka tegelikku ellu viia,“ ütles Maasikas. Tema sõnul on seadusandluse rakendamisel oluline keskenduda eelkõige kvaliteedile, mitte kvantiteedile ning EL on siin valmis nõu ja jõuga abistama ning omapoolset toetust pakkuma.

Kõne all olid ka rändeküsimused ning Maasikas avaldas Makedooniale tunnustust sadade tuhandete põgenike inimliku kohtlemise ning tõhusa koostöö eest Euroopa Liidu ja naaberriikidega. Kõige olulisem on hetkel peatada Liibüast tulev rändesurve, samuti on vaja jätkata ühise varjupaigasüsteemi reformi.

Kahepoolsetest suhetest kõneldes tõdeti ühiselt, et siin on üksjagu kasutamata võimalusi. Eriesindaja sõnul saab „Eesti jagada oma kogemusi näiteks erinevate koostööprojektide raames ja siin ootame Makedoonia soove ning ettepanekuid, et siis juba konkreetsete tegevustega alustada“.

Visiidil Makedooniasse olid Maasikal veel kohtumised parlamendi Euroopa asjade komisjoni esimehe Artan Grubi ja asevälisminister Arta Tochiga, eile kohtus eriesindaja välisminister Nikola Dimitroviga (https://www.facebook.com/valismin/?fref=ts).

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576864...

Lähem info:
Tiina Maiberg
Välisministeerium
Islandi väljak 1
15049 Tallinn
Tel: +372 6377 253
Mob: +372 53 008 703
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.