Sa oled siin

Maasikas: Eesti toetab Moldova püüdlusi siduda end tugevamalt Euroopa Liiduga

10. Veebruar 2017 - 18:01
Eesti eriesindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas ja Moldova välisasjade ja Euroopa integratsiooni aseminister Daniela Morari

Täna, 10. veebruaril kohtus Eesti eriesindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas Tallinnas Moldova välisasjade ja Euroopa integratsiooni aseministri Daniela Morariga, et arutada Moldova edusamme Euroopa Liidu suunal ning novembris toimuva idapartnerluse tippkohtumise ettevalmistusi.

Matti Maasikas rõhutas, et Moldova on Euroopa Liiduga assotsieerumislepingu ja laiendatud vabakaubanduslepingu rakendamiseks võtnud vastu reformikava, mille täitmist peab Moldova tõsiselt võtma. Eriesindaja sõnul toetab Eesti Moldova püüdlusi siduda end tugevamalt Euroopa Liiduga. „Soovitud tulemuse saavutamiseks on vaja olla konkreetne ja teada, mida tahetakse ning mis on reaalne,“ ütles Maasikas. „Euroopa Liiduga kõneldes tuleb end alati hästi ette valmistada ja olla ambitsioonikas, samas peab arvestama ka tasakaalustatud lähenemise vajadusega, sest nagu kõik Euroopa Liidu ühtse välispoliitika valdkonnad vajab ka idapartnerlus otsusteks liikmesriikide konsensust,“ nentis Maasikas.

Maasika hinnangul oleks tervitatav, kui nii ELiga assotsieerunud riigid kui ka idapartnerlusriigid teeksid tihedamat omavahelist koostööd ja seaksid ka koos sihte.

Moldova on üks Eesti arengukoostöö võtmepartnereid ja 2016-2018 a. strateegia on juba kolmas samalaadne. Koostööd tehakse nii tervishoiusektoris kui demokraatlike riigistruktuuride tugevdamisel, kodanikuühiskonna ja maapiirkondade arengu toetamisel. Kõikides nendes valdkondades pööratakse tähelepanu infotehnoloogiale ja e-riigi lahenduste tutvustamisele ning juurutamisele nii igapäevaelus kui ülikoolihariduses. 2016. aastal andis Eesti Moldovale ametlikku arenguabi 950 000 eurot ja sarnane summa on ette nähtud ka selleks aastaks.


Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576800...Lisainfo:

Tiina Maiberg
nõunik
välisministeeriumi avalike suhete osakond
53008703
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.