Sa oled siin

Läänemeremaade välisministrid rääkisid digitaalsest koostööst, COVID-19 kriisist ja taastuvenergiast

19. Mai 2020 - 16:41

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 19. mail Läänemeremaade Nõukogu videokohtumisel. Ministrite kohtumise põhiteemad olid COVID-19, noorte kaasamine, kliima ja keskkond ning piiriülese kuritegevuse vastu võitlemine. 

Urmas Reinsalu tänas Taani välisministrit eduka eesistumise ning nõukogu reformide läbi viimise eest. Taani on Läänemeremaade Nõukogu eesistuja 2019. aasta juulist kuni käesoleva aasta juulini.

Reinsalu tegi kohtumisel avalduse, kus rõhutas digitaalse koostöö olulisust. „COVID-19 kriis on selgelt välja toonud infovahetuse olulisust erinevatel tasemetel – tervishoid, julgeolek, majandus, haridus. Peaksime ühiselt tähtsustama ja toetama moodsa digitaaltehnoloogia arenguid ning leidma tõhusa mehhanismi üksteise kogemuste ja parimate tavade jagamiseks. Eesti on valmis oma kogemusi jagama,“ kinnitas Reinsalu.

„Kiiresti muutuvas maailmas on noorte rolli ja nende hääle mõju suurendamine ühiskonnas ja poliitika kujundamise erinevatel tasanditel olnud Eesti valitsuse pikaajaline prioriteet,“ sõnas Reinsalu. „Eesti kuulub väheste Euroopa riikide hulka, kus alates 2016. aastast on kohalikel valimistel hääletamise õigus alates 16. eluaastast.“

Reinsalu kinnitas ka Eesti pühendumist käimasolevatele piirkondlikele algatustele säästva arengu edendamiseks, kliimamuutuste käsitlemiseks ja Läänemere merekeskkonna kaitsmiseks.  „Muu hulgas toetab Euroopa Liidu rohelepe energiatootmises üleminekut taastuvatele energiaallikatele. Taastuvenergia osakaalu suurendamiseks Eestis ja kogu Läänemere piirkonnas on mitu võimalust – saame ühiselt kasutada Läänemere tuuleenergia potentsiaali.“

Digitaalne koostöö on oluline ka kuritegevusega võitlemisel. „Organiseeritud kuritegevuse olemus muutub: küberkuritegevuse osakaal kasvab kiiresti, korruptsioon varjab end üha enam, ilmnevad uued keerukad rahvusvahelise piiriülese kuritegevuse vormid, näiteks hübriid- ja finantskuriteod. Rääkimata uutest tehnoloogilise arenguga seotud ohtudest nagu virtuaalsed valuutad ja tehisintellekt,“ ütles Reinsalu.“

Kohtumisel kinnitati Bornholmi deklaratsioon, mis sätestab Läänemeremaade Nõukogu prioriteedid.
Alates juulikuust saab Läänemeremaade Nõukogu eesistujaks Leedu.
 

Loe kogu avaldust: https://vm.ee/et/uudised/statement-urmas-reinsalu-high-level-meeting-cou...

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmNj7LuR

Lisainfo:
Pia Kuusik
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 637 7628; +372 5635 7866
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.