Sa oled siin

Kriisimeetmetega seotud reisi- ja konsulaarinfo, 07.04

7. Aprill 2020 - 15:43

Välisministeeriumilt on koroonakriisi vältel Eestisse naasmiseks abi palunud ligikaudu 3000 eestimaalast ning enamik neist on ka koju jõudnud. Hetkel on hädasolijaid jäänud veel 38, kellega tegeleb välisministeerium personaalselt. Inimesed on 20 erinevas riigis, suuremad grupid on Uus-Meremaal ja Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Välismaalt Eestisse naasmisel on võimalused äärmiselt piiratud. Enamik regulaarseid liinilende on töö lõpetanud, jäänud on üksikud Euroopa Liidu liikmesriikide korraldatud erilennud. Ka erilennule tuleb end registreerida ja soetada pilet.

Välisministeerium soovitab vältida reisimist, kui see on vähegi võimalik. Eriti puudutab see koroonaviiruse riskigruppi kuulujaid, kellel on reisides suurem tõenäosus nakatuda viirusesse. Välismaal viibides tuleb järgida kohalike ametivõimude juhiseid ning veenduda, et ei rikutaks ka eriolukorra jooksul viisa ja muid välisriigis viibimise tingimusi.

Kui jääte asukohariigis kehtestatud piirangute tõttu välisriigis hätta, võtke ühendust lähima Eesti saatkonnaga või helistage välisministeeriumi hädaabitelefonil +372 5301 9999.

Lähinaabrite piirangud tänase seisuga:

 • Kõik transiitreisijad, kes soovivad kaugematest riikidest läbi Soome Eestisse naasta, saavad seda jätkuvalt teha. Kuigi Soome valitsus otsustas pikendada viiruse peatamiseks kehtestatud meetmeid kuni 13. maini ja soovitab laevafirmadel peatada piletimüük Tallinn-Helsingi suunal alates laupäevast, 11. aprillist, jätkub kaubavedu ja transiit. See tähendab, et:
 1. Soomes registreeritud elamisõigusega Eesti kodanikud saavad endiselt riiki siseneda, kuid alates laupäevast, 11. aprillist ei võta näiteks Tallink Grupi laevad Megastar, Baltic Princess ja Galaxy jalgsi või autoga reisijaid peale Eestist ega Rootsist Soome suunal. Kehtib üldine 14-päevane eneseisolatsiooni nõue.
 2. Ka pärast reedet jätkub laevaliiklus Helsingi-Tallinn suunal reisijatele, näiteks transiiti soovijatele – Tallink Grupp teatas täna, et reisijaid ja sõidukiga reisijaid võetakse endiselt Grupi laevade peale Soomest Eesti (ja Rootsi) suunal. Tallinna ja Helsingi vahel hakkab vastavalt vajadusele lendama ka Finnair. Täpsema info tarvis soovitame kontakteeruda laevafirmade ja Finnairiga.
 3. Kõigil välismaalt Soome saabuvatel inimestel palutakse enne piiriületust täita ankeet terviseandmetega. Hingamisteede haigussümptomitega reisijad saadetakse tervishoiupersonali juurde ja neile tehakse koroonatest. Praegustel andmetel on transiitreisijatel võimalik liikuda lennujaamast sadamasse, kuid ühistransporti ei tohi kasutada. Transiidi eesmärgil on võimalik Uusimaa maakonda siseneda (näiteks Turu sadamast Helsingisse), aga palume võtta kaasa tõendina pilet, mis kinnitab, et Eesti on lõppsihtpunkt.
 • Leedu valitsuse otsusega lõppes alates reedest, 4. aprillist reisijate lennu- ja laevatransport, ainsaks erandiks Kiel-Klaipeda praamiühendus. Reisijate ja sõiduautode vedu antud marsruudil on lubatud üksnes Leedu siseministri loal. Ainus võimalus autoga Leetu siseneda on läbi Kalvarija-Budzisko ja Saločiai- Grenctāle piiripunktide. Eestlastele me transiiti läbi Leedu soovitada ei saa, sest see toimub üksnes erilubadega politseikonvoi saatel. Kaubaveod jätkuvad.
 • Alates 1. aprillist kehtivad Poolas uued karmimad riigisisesed liikumispiirangud. Piirangud ei puuduta rahvusvahelist kaubavedu.
 • Venemaa Föderatsioon sulges 30. märtsil kõik piirid. Euroopa Liidu kodanikel võimaldatakse Venemaalt lahkuda. Venemaa Föderatsiooni kodanikest isikuid lubatakse riiki sisse, kuid Venemaalt välja ei lubata. Sama kehtib topeltkodakondsusega isikute suhtes. Välismaalt Venemaale sisenejad peavad läbima 14-päevase eneseisolatsiooni.

Välisministeeriumile teadaolevalt on piiranguid kohendanud näiteks ka järgnevad riigid:

 • Filipiinidel pikendati kõiki liikumispiiranguid aprilli lõpuni.
 • Sloveenia: Alates 06.04 on taas Austria piiril avatud Holmec'i piiripunkt (5.00-8.00 ja 15.00-18.00).
 • Taanis pikendatakse eriolukorda 10. maini.
 • Slovakkias jõustusid alates 06. aprillist mitmed täiendavad isolatsioonimeetmed. Valitsus kehtestas pühade ajaks 08.04 kl 00:00 kuni 13.04 kell 23:59 sisuliselt liikumiskeelu. Piiri võivad alates 06.04 Slovakiasse saabuvad isikud ületada 13 piiripunktis.
 • Rumeenia: Alates 5. aprillist kl 23 peatati esialgu 14 päevaks kõik lennud USA-st, Austriast, Belgiast, Šveitsist, Suurbritanniast, Iirimaalt, Hollandist, Türgis ja Iraanist. Erandeid tehakse kauba- ja tšarterlendudele juhul kui kohalikud võimud lubavad. Alates 8.04 pikendatakse kehtivat lennukeeldu kommertslendudele Saksamaale ja Prantsusmaale veel 14 päevaks. Täielikku karantiini pannakse Ţăndărei linn. Galaƫi linn kohustas kõiki linnaelanikke avalikes kohtades kandma maske või katma suu ja nina salli või rätiga. President kavatseb pikendada eriolukorda 15. maini.
 • Saksamaa: Alates 10.04 soovitatakse kõikidel riiki saabujatel jääda 14 päevaks karantiini. Erand väljaspool Saksamaad piirialadel elavatele tervishoiutöötajatele ja lühiajaliselt saabuvatele ärireisijatele.
 • Iisraelis on pühade ajal liikumispiirang, igasugune linnadevaheline liikumine autodega on keelatud ja ühistransport ei sõida.
 • Gruusias pikendati regulaarreiside piirangut kuni 30.04. Eraautos võib korraga olla mitte rohkem kui 3 inimest.
 • Keenias kehtestati 06. aprillil koroonapandeemia kolmeks nädalaks neljas peamises viirusepuhangust haaratud piirkonnas liikumiskeeld, nende seas on ka pealinn Nairobi. Alates 06.04 kella 19-st peatati maantee-, rongi- ja lennuliiklus Nairobisse ja sealt välja. Samasugune keeld kehtib ka Mombasale ning rannikulinnadele Kilifile ja Kwalele.
 • Ukraina: Alates 07. aprilli keskööst saab ajutiselt riigipiiri ületada ainult isikliku sõidukiga 19 piiripunktis, suletakse ajutiselt 115 piiripunkti, 28 punktis peatatakse ajutiselt piiri ületamine jalgsi.
 • Kõrgõzstan: Kõik rahvusvahelised ja siselennud Biškeki rahvusvahelisest lennujaamast peatatud. Rongiliiklus peatatud samuti.
 • Kasahstan: Nur-Sultan ja Almatõ pikendavad liikumiskeeldu ja ettevõtete seisakut kuni 13.04. Laevaliiklus ja rongiliiklus peatatud. Karantiin Šõmkentis alates 4.04, Petropavlovskis 3.04; Taraz 7.04. Karantiinis nakkuskahtlusega isikuid jälgitakse mobiilse rakenduse abil.
 • Türkmenistan: Välismaalt saabuvad kodanikud peavad Turkmenabadi telklaagrites viibima karantiinis 14 päeva. Ašgabat tühistas linna sisenemise keelu (pärast varasemat sulgemist), kuid kontrollib temperatuuri linna piiril.

Välisministeeriumile teadaolevad lennud Euroopasse ja Eestisse naasmiseks:

 • Emirates Airlines taastab alates 7. aprillist regulaarsed reisilennud Dubaist Londonisse, Frankfurti, Pariisi, Zürichisse ja Brüsselisse. Lendudele Dubaist saavad registreeruda AÜE-s viibivad turistid, kel pole seni olnud võimalust riigist lahkumiseks. Tagasilend sihtpunktidest Dubaisse on avatud vaid AÜE kodanikele.
 • Lufthansa pakub lende London-Frankfurt-Tallinn suunal kaks korda nädalas, teisipäeviti ja neljapäeviti.
 • Finnair lendab Londonist Helsingisse, kaks korda päevas kell 10.20 ja kell 18.20. Reisijal peab olema kaasas pilet, mis tõendab tema edasist reisi Helsingist Tallinnasse.
 • Qatar Airways lendab Austraaliast (Sydney, Melbourne, Perth jne) ja Taist (Bangkok) veel läbi Doha erinevatesse linnadesse Euroopas, sealhulgas Helsingisse ja Frankfurti.
 • Mehhikost on lende nii Londonisse kui ka Pariisi, Pariisist Helsingisse lendab Finnair.
 • KLM jätkab lende kaugematest sihtpunktidest, sealhulgas USAst. Samuti toimuvad kolm korda nädalas lennud USAst (Newark, Chicago) Frankfurti.
 • Kanadast on võimalik lennata erinevatesse Euroopa sihtpunktidesse, sealhulgas Frankfurti.
 • Uus-Meremaa on lubanud piiratud päevadel erilende Euroopasse. 6.-11. aprill toimuvad erilennud Aucklandist ja Christchurchist Frankfurti, Amsterdami ja Viini.
 • 8. aprillil toimub Rootsi erilend Küproselt (Larnaca) Stockholmi.
 • Tai (Bangkok)–Frankfurt erilennud toimuvad veel 9. aprillini. Qatar, KLM ja Lufthansa hetkel opereerivad. Välisministeeriumile teadaolevalt Phuketist enam erilende pole, Phuketi õhuliiklus suletakse 10.04.
 • 7. ja 8. aprillil toimuvad Saksamaa korraldatud erilennud Barbadoselt Frankfurti.
 • 7. ja 8. aprillil toimuvad Saksamaa erilennud Lõuna-Aafrika Vabariigist (Kaplinn, Johannesburg) Frankfurti ja Münchenisse. 8.-10. aprillil toimuvad erilennud Lõuna-Aafrika Vabariigist (Kaplinn, Johannesburg) Amsterdami. 8. aprillil toimub Belgia korraldatud lend Lõuna-Aafrika Vabariigist (Johannesburg, Kaplinn) Brüsselisse.
 • 8. aprillil toimub Saksamaa korraldatud erilend Vietnamist Frankfurti.
 • 8. aprillil toimub lend Egiptusest (Kairo) Pariisi. Täpsem info flyaircairo.com.
 • 9. aprillil toimub lend Tel Avivist Pariisi. Lend toimub piisava huvi korral, seetõttu on vajalik eelregistreerimine.
 • 13. aprillil toimub lend Küproselt (Larnaca) Sofiasse. Lisainfo: https://www.mfa.bg/embassies/cyprus/news/25012

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.03.2020|Välisministeerium

ERITEADE: Eesti lubab üle riigipiiri Lätis tööl käia

Tallinn, Stenbocki maja, 20. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas kehtestas korralduse, millega leevendatakse liikumispiirangut Eesti ja Läti vahel.

18.03.2020|Välisministeerium

ERITEADE: Soomes töötavatele Eesti inimestele tehti liikumispiirangutes erand

Stenbocki maja, 18. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas andis korralduse, millega võimaldatakse pendelrännet töö tegemise eesmärgil nendele inimestele, kes elavad alaliselt Eestis, kuid käivad tööl Soomes.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.