Sa oled siin

Kriisimeetmetega seotud reisi- ja konsulaarinfo, 01.04

1. Aprill 2020 - 16:35

Üle 2650 inimese ehk enamik välismaal viibijatest, kes on soovinud Eestisse naasta, on seda tänaseks saanud teha. Veel on välisministeeriumile teadaolevalt 136 eestimaalast, kes sooviksid võimalikult kiiresti naasta ja kaardistame parasjagu neid, kes on teatanud, et jäävad ajutiselt välismaale.

Reisivõimalused on äärmiselt piiratud. Enamik regulaarseid liinilende on töö lõpetanud, jäänud on üksikud Euroopa Liidu liikmesriikide korraldatud erilennud. Ka erilennule tuleb registreerida ja soetada pilet.

Samuti peavad reisijaid transiidi jaoks silmas pidama meie lähinaabrite piiranguid, mis võivad kiiresti muutuda. Hetkeseisuga on teada, et:

 • Soome uute võimalike piiravate meetmete osas ei ole 01.04 seisuga rohkem infot, kuna Soome valitsus ja parlament ei ole veel vastavaid otsuseid kinnitanud. Senise Soome ametiasutustelt saadud info põhjal võib Soome peatada lähipäevil reisijateveo laevadel suunaga Soome. Esialgsetel andmetel ei puuduta see kaubavedu ja Soomest Eestisse suunduvaid reisijaid. Kuna vastav otsus pole veel jõustunud, on detailid ja täpne jõustumise kuupäev endiselt alles selgumisel – välisministeerium jälgib Soome valitsuse otsuseid. Laevaliiklust puudutavate küsimuste korral palume ühendust võtta laevafirmaga.
 • Kuni võimalike reisijate liiklust piiravate otsuste avaldamise ja jõustumiseni kehtivad Soomes varem antud piiriületuseeskirjad: kui Eestisse jõudmiseks on Eesti kodanikul või kolmanda riigi kodanikul, kellel kehtiv Eesti elamisluba, ainus võimalus tulla läbi Helsingi, siis ei tehta selleks Soome piirivalve poolt takistusi. Sellest on informeeritud ka lennufirmasid. Lennufirmadel on õigus jätta lennult maha isik, kes võib ohustada enda või teiste tervist või turvalisust. Helsingi lennujaamas on rakendatud täiendavaid kontrollimeetmeid: kõigil välismaalt Soome saabuvatel inimestel palutakse enne piiriületust täita ankeet ja seda kontrollib piirivalveametnik. Soome Uusimaa maakonna piiride ületamise liikumispiirangud kestavad kuni 19. aprillini. Transiidi eesmärgil on võimalik Uusimaa maakonda siseneda (näiteks Turu sadamast Helsingisse), aga palume võtta kaasa tõendina laevapilet, mis kinnitab, et Eesti on lõppsihtpunkt.
 • Alates tänasest, 1. aprillist kehtivad Poolas uued karmimad riigisisesed liikumispiirangud. Piirangud ei puuduta rahvusvahelist kaubavedu.
 • Leedu valitsuse otsusega lõpetatakse alates 4. aprillist reisijate lennu- ja laevatransport, ainsaks erandiks Kiel-Klaipeda praamiühendus. Kaubaveod jätkuvad.
 • Venemaa sulges 30. märtsil piirid nii sisenejatele kui ka väljujatele, väljaarvatud eranditele. Vene Föderatsiooni kodanikest isikuid lubatakse riiki sisse, kuid Venemaalt välja ei lubata. Sama kehtib topeltkodakondsusega isikute suhtes.Välismaalt Venemaale sisenejad peavad läbima 14-päevase eneseisolatsiooni. Euroopa Liidu kodanikel võimaldatakse Venemaalt lahkuda.
 • Aina enam kehtestatakse liikumispiiranguid ka erinevates Venemaa rajoonides.

Samuti on välisministeeriumile teadaolevalt uued piirangud kehtestanud näiteks järgnevad riigid:

 • Indoneesia keelab lähitulevikus (kuupäev veel määramata) välismaalaste sisenemise riiki, sealhulgas transiidi eesmärgil. Siseriiklikud lennud lõpetavad toimimise tänasest, 1. aprillist.
 • Austraalias on Qatar Airways lisanud lende Euroopasse,
 • Horvaatias on välismaalastel vaja ennast politseis registreerida.
 • TAP on kõik liinilennud Portugalist ja Portugali peatanud. Madeira on kehtestanud iganädalase saartele sisenejate piirmäära.
 • Myanmariga on alates 30. märtsist kl 23.59 kuni 13. aprillini 23:59 kogu rahvusvaheline reisilennuliiklus peatatud.
 • Kuuba teatas 31. märtsil, et katkestab rahvusvahelise reisilennuliikluse ja kõik teiste riikide laevad peavad Kuuba vetest lahkuma.
 • Liikumispiirangute karmistamisest või pikendamisest on teatanud ka Armeenia, Bulgaaria, Holland, Montenegro, Poola, Tšehhi, Türkmenistan, Türgi, Valgevene.

Kui jääte asukohariigis kehtestatud piirangute tõttu välisriigis hätta, võtke ühendust lähima Eesti saatkonnaga või helistage välisministeeriumi hädaabitelefonil +372 5301 9999.

Kui teil on võimalik kriisiperioodil turvaliselt välisriigis olla, ei ole teil kohustust Eestisse tagasi pöörduda. Jälgige, et te ei rikuks ka eriolukorra jooksul viisa ja muid välisriigis viibimise tingimusi.

Välisministeeriumile teadaolevad vähesed lennud Euroopasse ja Eestisse naasmiseks:

 • Nordica teeb 7. aprillil erilennu Stockholmist Tallinna. Pileti saab osta siit: https://www.nordica.ee/lendamekoju
 • Lufthansa pakub lende London-Frankfurt-Tallinn suunal kaks korda nädalas, teisipäeviti ja neljapäeviti.
 • Finnair lendab Londonist Helsingisse, kaks korda päevas kell 10.20 ja kell 18.20. Reisijal peab olema kaasas laevapilet, mis tõendab tema edasist reisi Helsingist Tallinnasse. Seoses Soomes kaalutavate piirangutega on praeguste andmete kohasel võimalik naasta ka Saksamaa kaudu.
 • Qatar Airways lendab Austraaliast (Sydney, Perth, Melbourne jne) veel läbi Doha Helsingisse. 
 • Mehhikost on lende nii Londonisse kui ka Pariisi, Pariisist Helsingisse lendab Finnair.
 • Samuti jätkab KLM vähendatud mahus lende kaugematest sihtpunktidest, aga tasub vaadata nende kodulehekülge ja broneeringud teha esimesel võimalusel.
 • Tai (Phuket/Bangkok)–Frankfurt 2. ja 3. aprill
 • Peruu (Lima)–Frankfurt lennud toimuvad 1. aprillil ja 2. aprillil
 • Toimuvad Saksamaa korraldatud erilennud Taist – 2. ja 4. aprillil Phuketist ning 3. ja 5. aprillil Bangkokist. Pileti hind selgub pärast lendu, jääb sarnase pileti turuhinna piiresse (esialgne hinnang: 600–800 eurot). Lend läheb Frankfurti, kust reisijad peavad ise korraldama transpordi Eestisse. Registreerimiseks palume saata hiljemalt 2 päeva enne reisi väljumist reisija nimi, sugu, vanus, passi number, passi kehtivusaeg ja sünniaeg Laura-Liisa Lavingule (Laura-Liisa.Laving@mfa.ee), kes selle EEASi edastab. Lennule saamine ei ole garanteeritud.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.