Sa oled siin

Korraldame Brasiilias ja Venetsueelas lühiajalise konsulaarmissiooni

9. Juuli 2012 - 14:59

Lõuna-Ameerika missioon toimub ajavahemikus 16.-27. juuli.

Konsulaarmissioonide käigus on kõikidel Lõuna-Ameerikas viibivatel Eesti kodanikel võimalik taotleda endale uut passi või ID-kaarti, teha muid konsulaartoiminguid (tellida dokumente jms). Seoses sõrmejälgede võtmise kohustusega on vajalik kõikidel passitaotlejatel isiklikult pöörduda Eesti välisesindusse või Eestis viibides Politsei- ja Piirivalveameti teenindusbüroodesse. Lõuna-Ameerika riikidele lähim Eesti konsulaaresindus, kus sõrmejälgi anda saab, asub New Yorgis.

Konsulaarametniku vastuvõtud toimuvad järgnevalt:

16.07 – 20.07 Brasiilia (Sao Paolo)

23.07 – 27.07 Venezuela (Valencia)

Vastuvõtule Brasiilias palume registreeruda, kontakteerudes e-maili teel Eesti aupeakonsuliga São Paulos aadressil: injk@terra.com.br.

Registreerimiseks vastuvõtule Venetsueelas palume ühendust võtta Eesti aukonsuliga Valencias e-maili teel: conestiven@gmail.com.

Soovitame passitaotlused esitada eelkõige neil kodanikel, kelle passi kehtivusaja lõpuni on jäänud vaid paar kuud, kuid Lõuna-Ameerikas soovitakse viibida pikemat aega ning välisesindusse passitaotluse esitamiseks sõitu ei plaanita.

Taotletud passid on võimalik kätte saada Eesti aukonsulitelt Lõuna-Ameerika riikides.

Vastavalt konsulaarseadusele lähetatakse konsulaarmissioone riikidesse, kus Eestil puuduvad välisesindused, kuid esineb põhjendatud vajadus konsulaartoimingute järele.

Veel uudiseid samal teemal

02.06.2015|Välisministeerium

Välisminister: Eston Kohveri ebaseadusliku kinnipidamisega rikub Venemaa juba 9 kuud rahvusvahelist õigust

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul rikub Venemaa Eston Kohveri röövimisega ja õigusevastase kinnipidamisega juba ligi üheksa kuud rahvusvahelist õigust. "Eesti pinnalt FSB poolt röövitud kaitsepolitseiametniku Eston Kohveri õigusevastasel kinni hoidmisel ja tema üle näilise kohtuprotsessi pidamisel pole algusest peale mingit seost õiglase kohtupidamisega. Eesti ametkonnad teevad selleks kõik, et Eston Kohver vabastataks ja ta saaks tagasi koju,“ rõhutas välisminister.

13.02.2015|Välisministeerium

„Reisi targalt“ turismimessil Tourest

13.-15. veebruarini 2015 jagavad Välisministeeriumi konsulaarosakonna töötajad targalt reisimise nõuandeid Eesti Näituste messikeskuses rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2015. Külastajad on oodatud välisministeeriumi messiboksi, mis asub sel aastal kohe peahalli sissepääsu juures paremat kätt (A3).

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.