Sa oled siin

Kopenhaagenis avatakse eesti tekstiilikunstniku näitus

27. Juuni 2002 - 12:29

Täna, 27. juunil avab Eesti suursaadik Taanis Taavi Toom Kopenhaageni Põhjamaade Nõukogu galeriis eesti tekstiilikunstniku Elna Kaasiku isikunäituse "Tuli öös". Põhjamaade Ministrite Nõukogu toetusel teokssaanud näitus jääb avatuks 30. augustini.
Elna Kaasik lõpetas Eesti Kunstiinstituudi tekstiilikunstnikuna, alates 1993. aastast on ta olnud Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Rohkem kui 10 aasta jooksul on kunstnik loonud faktuurselt kootud maalilisi kangaid, millest suur osa leiab kasutust interjööritekstiilidena. Kaasiku vaibad ja dekoratiivkangad on üleval ka mitmes Eesti saatkonnas.
Elna Kaasik on pälvinud mitmeid auhindu: 1987. aastal sai kunstnik Eesti Kunstnike Liidu noortekoondise aastapreemia, 1999. aastal nimetati ta aasta tekstiilikunstnikuks ning aastal 2000 pälvis ta Kristjan Raua nimelise kunsti aastapreemia.

Tänavu suvel saab Taanis vaadata veel üht eesti tekstiilikunsti näitust. Alates 1. juulist on Eesti saatkonnas Kopenhaagenis avatud Eesti Tekstiilikunstnike Liidu rändnäitus "Ruuduvaip". Eelnevalt Ungaris ja Rootsis olnud rändnäitusel on välja pandud 21 autori 37 tööd. Erinevaid tehnikaid ja motiive ühendab üks kujund – ruut. Näitust on võimalik külastada samuti augusti lõpuni.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
Tel: 6317 654

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.