Sa oled siin

Kolme Balti riigi välisministri ühisavaldus Gruusia poliitilise olukorra kohta

26. Veebruar 2021 - 10:36

Meie, Eesti, Läti ja Leedu välisministrid, väljendame sügavat muret Gruusias areneva poliitilise olukorra üle ning kutsume kõiki poliitilisi jõude üles mõõdukusele, pingete leevendamisele ja konstruktiivse lahenduse otsimisele, mis on Gruusia ja kõigi selle kodanike huvides. Rõhutame õigusriigi põhimõtte ja poliitilise dialoogi kriitilist tähtsust praeguse kriisi lahendamisel.

Meile teeb muret peamise opositsioonierakonna Ühinenud Rahvusliku Liikumise juhi Nika Melia vahistamine. See kahjustab võimalikku dialoogi valitsuspartei ja opositsiooni vahel.

Usume vaba, iseseisva ja demokraatliku Gruusia tulevikku.
Toetame Gruusia kodanike valikut siduda oma riigi tulevik demokraatliku transatlantilise kogukonnaga ning püüelda Euroopa Liidu ja NATOga lõimumise poole. Rõhutame poliitilise stabiilsuse tähtsust nende ambitsioonikate välispoliitiliste eesmärkide saavutamisel. 


Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.