Sa oled siin

Kolm Eesti suursaadikut alustasid tööd rahvusvaheliste organisatsioonide juures

9. September 2011 - 16:34

Nr 290-E

Täna, 9. septembril andis suursaadik Mariin Ratnik üle volikirjad OSCE (Euroopa Julgeoleku– ja Koostööorganisatsioon) peasekretärile Lamberto Zannierile. Mariin Ratnik võttis Eesti esindaja kohused üle Triin Partsilt.

OSCEsse kuulub 56 liikmesriiki Euroopast, Põhja-Ameerikast, Kaukaasiast ja Kesk-Aasiast ning see on suurim regionaalne julgeolekualase koostöö organisatsioon. OSCE tegevus on suunatud rahu ja stabiilsuse tagamisele.

Mariin Ratnik on sündinud 29. veebruaril 1976. aastal Tartus. Ta on õppinud rahvusvaheliste suhete magistriprogrammis Berliini Humboldti Ülikoolis, Potsdami Ülikoolis ja Berliini Vabaülikoolis. Lisaks on ta lõpetanud Eesti Diplomaatide Kooli ja Tartu Ülikooli.

Enne OSCE juurde tööle asumist oli Mariin Ratnik erakorraline ja täievoliline suursaadik Belgias ja Luksemburgis. Välisministeeriumisse tuli ta tööle 2000. aastal ning on täitnud erinevaid diplomaatilisi töökohustusi.

Suursaadik Gea Rennel alustas 5. septembril alustas tööd Eesti alalise esindajana Euroopa Nõukogus.

Euroopa Nõukogu on Euroopa vanim institutsioon ja sellesse kuulub 47 liikmesriiki. Nõukogu peakorter asub Strasbourgis. Euroopa Nõukogu põhilisteks tegevusvaldkondadeks on inimõiguste, sotsiaalõiguste, keeleliste õiguste ning hariduse ja kultuuri kaitse.

Gea Rennel on sündinud 9. detsembril 1958. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ja Eesti Diplomaatide Kooli. Enne suursaadikuks asumist Euroopa Nõukogu juures töötas Gea Rennel välisministeeriumi siseauditi osakonna peadirektorina. Aastatel 2003-2007 oli ta Eesti alaline esindaja OSCE juures. Välisministeeriumis töötab Gea Rennel alates 1992. aastast.

29. augustil alustas Matti Maasikas tööd Eesti vabariigi alalise esindajana Euroopa Liidus, võttes ameti üle suursaadik Raul Mälgult.

Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures töötab üle 80 inimese kõikidest Eesti ministeeriumitest, neist umbes pooled välisministeeriumist, samuti Eesti Panga esindaja.

Suursaadik Matti Maasikas on sündinud 12. juunil 1967. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli. Välisministeeriumis töötab Matti Maasikas alates 2001. aastast, kui ta asus tööle välisministeeriumi nõunikuna. Aastatel 2001-2005 oli Matti Maasikas erakorraline ja täievoliline suursaadik Eesti saatkonnas Helsingis ning aastatel 2005-2008 välisministeeriumi kantsler. 2009-2010 töötas ta Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku Olli Rehni kabinetis ning augustist 2010 Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso meeskonnas.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

637 7654

5111528

pressitalitus@mfa.ee

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.