Sa oled siin

Kohtumine Norra välisministriga

15. Aprill 1998 - 10:32

Kolmapäeval, 15. aprillil kohtus Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves oma Norra kolleegi Knut Vollebaekiga, kes viibib Tallinnas kahepäevasel töövisiidil.

Kohtumisel pöörati põhitähelepanu julgeolekuküsimustele, veel räägiti regionaalsest ja kahepoolsest koostööst majanduse vallas.

Eesti välisminister andis ülevaate Eesti ettevalmistustest ühinemiseks NATOga, märkides, et Eesti keskendub praegu kodutööle ja valmistab ette oma riigikaitsesüsteemi. Toomas Hendrik Ilves rõhutas, et NATO laienemine peab tulevikus lähtuma Madridi tippkohtumise otsustest. Norra välisminister ütles, et Norra toetab "lahtise ukse" poliitikat ja kolme Balti riigi ühinemist NATOga. Pooled olid ühisarvamusel, et NATOt ei saa asendada ükski teine organisatsioon, näiteks Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsioon. Toomas Hendrik Ilves toonitas seisukohta, et julgeolek on jagamatu ja igal riigil on vabadus ise valida oma julgeolekulahendusi, mis Eesti arvates peaks sisalduma ka OSCE poolt koostatavas Euroopa julgeoleku hartas/dokumendis.

Knut Vollebaek märkis tunnustavalt, et Eesti on täitnud kõik OSCE inimõiguste ülemkomissari soovitused. Samuti tervitas Norra välisminister Eesti parlamendi otsust kaotada surmanuhtlus ja ühineda Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste konventsiooni 6. lisaprotokolliga.

Veel rääkisid pooled Läänemeremaade Nõukogu tööga seonduvatest küsimustest. Toomas Hendrik Ilves esitas Eesti nägemuse LMNist kui regionaalse majanduskoostöö organisatsioonist.

Põgusalt peatuti kahepoolsetel küsimustel. Eesti on huvitatud kalandusalase koostöö jätkumisest ning soovib Norralt ekspertabi ja koolitust.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.