Sa oled siin

Kirjutati alla õigusabileping Eesti ja USA vahel

3. Aprill 1998 - 10:36

Neljapäeval, 2. aprillil kirjutasid Eesti Vabariigi suursaadik Ameerika Ühendriikides Kalev Stoicescu ja USA peaprokurör Janet Reno alla Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide vahelisele vastastikuse õigusabilepingule kriminaalasjades.

Õigusabileping on heaks aluseks kahe riigi vahelisele koostööle kuritegevuse vastu võitlemiseks ja selle ennetamiseks. Rahvusvahelise kuritegevuse tõkestamisel on senini väga edukalt tegutsenud Ameerika Ühendriikide saatkonna juures asuv FBI esindus Tallinnas.

Janet Renoga kohtus ka president Lennart Meri oma jaanuaris toimunud visiidi jooksul Washingtonis, kui kirjutati alla USA-Balti partnerlusharta. Samal kohtumisel arutati muuhulgas kahepoolse lepingulise baasi arendamist Ameerika Ühendriikide ja Eesti Vabariigi vahel ning vastastikuse koostöö tõhustamist. Õigusabileping on selle protsessi tähtis osa.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.