Sa oled siin

Kaks Eesti diplomaati said Läti riigi kõrge autasu

17. November 1998 - 10:09

Täna, 17. novembri õhtul annab Läti president Riia Draamateatris toimuval pidulikul tseremoonial endisele Eesti suursaadikule Lätis Toomas Tiivelile Läti Vabariigi Kolmetähe III järgu ordeni. Kõrge autasu antakse Toomas Tiivelile suure panuse eest Läti ja Eesti suhete arendamisel.

Toomas Tiivel oli Eesti Vabariigi suursaadik Riias alates 22. veebruarist 1994 kuni 19. märtsini 1998. Suursaadik Toomas Tiivel on bioloogiakandidaat, töötanud pikka aega õppejõuna ning avaldanud palju teaduslikke töid.

Veel teinegi välisministeeriumi töötaja on nimetatud autasu kavaler. Pühapäeval, 15. novembril anti Cesises (Võnnus) välisministeeriumi esimesele sekretärile Jüri Treile Kolmetähe V järgu orden. Jüri Trei pälvis naaberriigi autasu aktiivse osalemise eest võiduausamba taastamisel Cesises (Võnnus), mis sai teoks Eesti ja Läti ühistööna.

Jüri Trei on pikka aega töötanud kultuuriministeeriumis muusika ja teatri osakonna juhatajana ning nõunikuna. Alates aprillist 1994 töötab ta välisministeeriumi protokolliosakonnas.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.