Sa oled siin

Jõustus Eesti ja Ukraina vaheline sotsiaalkindlustusleping

28. Jaanuar 1998 - 9:29

Kolmapäeval, 28. jaanuaril vahetasid Eesti välisministeeriumi kantsler Indrek Tarand ja Ukraina suursaadik Eestis Juri Olenenko Eesti ja Ukraina vahelise sotsiaalkindlustuslepingu ratifitseerimiskirjad. Leping jõustub ratifitseerimiskirjade vahetamise päevast.

Sotsiaalkindlustusleping sätestab ravikindlustuse, pensionide, peretoetuste, haigushüvitiste, tööõnnetus- ja kutsehaigushüvitiste ning töötu sotsiaalse kaitse määramise ja maksmise korra. Lepinguga antakse sotsiaalsed garantiid isikutele, kes elavad, töötavad või viibivad ajutiselt teise lepingupoole territooriumil.

Sotsiaalkindlustuslepingule kirjutasid alla Eesti ja Ukraina toonased peaministrid Tiit Vähi ja Pavlo Lazarenko 20. veebruaril 1997. aastal Kiievis.

Veebruari alguses toimuva Eesti sotsiaalministri Tiiu Aro Ukraina visiidi ajal on kavas alla kirjutada sotsialkindlustuslepingu rakenduslepingule.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.