Sa oled siin

Isikute tagasivõtmise leping on kooskõlastatud

25. Mai 1998 - 14:44

Esmaspäeval, 25. mail lõppesid edukalt läbirääkimised Eesti Vabariigi ja Belgia Kuningriigi, Hollandi Kuningriigi ning Luksemburgi vahelise riigis ebaseaduslikult viibivate isikute tagasivõtmise lepingu sõlmimiseks. Eesti delegatsiooni juhtis välisministeeriumi asekantsler Clyde Kull ja Beneluxi riike esindavat delegatsiooni juhtis Belgia välisministeeriumi osakonnajuhataja Luc Deirlinck.

Pooled jõudsid kokkuleppele lepingu teksti osas, samuti kooskõlastati lepingu juurde kuuluv rakendusprotokoll. Delegatsioonide juhid kirjutasid alla ühisprotokollile ja otsustasid lepingu esitada valitsustele heakskiitmiseks.

Riigis ebaseaduslikult viibivate isikute tagasivõtmise leping on eeltingimuseks viisavabaduse kokkulepete sõlmimiseks. Järgmisena alustab Eesti valitsusdelegatsioon läbirääkimisi riigis ebaseaduslikult viibivate isikute tagasivõtmise lepingu sõlmimiseks Prantsusmaaga.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.