Sa oled siin

Innovatsioonipesade ideetalgute võitja tahab Abu Dhabis Eestis elamise kogemust hologrammidega vahendada

22. Veebruar 2021 - 11:01

18.–20. veebruarini toimusid Tehnopoli ja välisministeeriumi korraldatud innovatsioonipesade ideetalgud. Esikoha võitis Abu Dhabi tiim koosseisus Silja Kõiv, Kristi Roosimägi, Lehari Kaustel ja Madis Sassiad, kelle terviklik saatkonna juurde plaanitava esindusruumi kontseptsioon annab tehnoloogia ja looduse lõimimisel edasi kogemuse Eestist.

Ideetalgute eesmärk oli välja töötada üheksa Eesti saatkonna juurde kavandatavate innovatsioonipesade ehk Eesti avalike esitlusruumide kontseptsioonid. Innovatsioonipesad võimaldavad tutvustada maailmale Eestis loodud nüüdisaegseid lahendusi nii ettevõtluse kui ka loomemajanduse vallas, edendada nende eksporti asukohariikides ja tuua Eestisse välisinvesteeringuid.

18. veebruaril alanud 48-tunnistel ideetalgutel osales 13 tiimi, kuhu kuulusid nii noored kui ka kogenud arhitektid, disainerid, IT-eksperdid ja ettevõtjad, kes mõtlesid iga välisriigi jaoks välja erilahenduse, mis määrab vastavale innovatsioonipesale nii sisu kui ka vormi. Innovatsioonipesad on kavandatud üheksasse linna: Tokyo, Toronto, Berliin, London, Soul, Riia, Nairobi, Abu Dhabi ja Singapur.

Ideetalgutel pälvis esimese koha Abu Dhabi tiim, kelle kontseptsiooni „Experience Estonia“ eesmärk on tõsta Eesti riigi ja ettevõtete nähtavust ning tekitada huvi Eesti toodete ja teenuste vastu Lähis-Ida piirkonnas, selgitas tiimi liige Silja Kõiv.

„Kontseptsioon näeb ette multifunktsionaalseid ruume, mida ilmestavad viis innovatsioonipesa, tutvustades lähemalt Eesti e-riigi teenuseid, küberturvet, kaitsetööstust, rohemajandust ning hariduse ja kultuuri valdkonda. Eesti elamuste edasi andmiseks kasutatakse kõrgtehnoloogilisi ja uudseid lahendusi: LED-seinad, hologrammid, vestlusrobotid, laserkiired. Rõhk on dünaamilisusel, kiiresti on võimalik vahetada esitletavaid valdkondi ning temaatikat. Idee visualiseerimisel soovime tänada KNM Eestit ja arhitekt Osvald Nuterit,“ rääkis Kõiv.

Teise koha sai Soul I meeskond, kes lõi multifunktsionaalsed ruumid tööks, kohtumisteks ja üritusteks. Liitreaalsus kaasab külastajat interaktiivsel viisil ning tutvustab tiimi sõnul Eesti hinge. Kasutades ARNi liitreaalsustehnoloogiat ja QR-koode, saavad külastajad näha Eesti tooteid, pärimust ja olulisemaid vaatamisväärsusi.

Kolmanda koha sai Berliin II, kelle teisaldatavad ja jätkusuutlikud Koda-Kond ettevõtlusinkubaatorid annavad alustavatele Eesti ettevõtjatele, loomemajandajatele ning rahvusvahelistele e-residentidele töö- ning kohtumisruumid, kust paremini Saksamaa turule siseneda.

Lahendusi hindas valdkondlikest ekspertidest kokkupandud žürii, kes tunnustas esikohta 5000 euroga, teist kohta 3000 euroga ja kolmandat 1500 euroga. Lisaks esikolmikule pälvis eripreemia ka Nairobi meeskond, kes sai Turunduslabori koolitusplatvormile ligipääsu kuueks kuuks. Teiseks eripreemia laureaadiks osutus tiim Singapur, kes võitis priipääsmed iduettevõtete kogukonna tähtüritusele Latitude59.

Züriisse kuulunud Tehnopoli juhatuse liikme Indrek Orava sõnul oli rõõmustav, et kiirformaadis ja viirusest tingitult keerulistes füüsilistes tingimustes peetud üritus tõi kokku niivõrd hea tasemega töid. „Mulle väga meeldis tiimide läbimõeldus, originaalne lähenemine ning visuaalse ja funktsionaalse poole omavaheline seotus. Osalejad olid konsulteerinud asukohariigi ekspertidega ning pakkusid välja reaalsetes asukohtades toimivaid lahendusi.  Usun, et siit tuli piisavalt ideid, mida koostöös Eesti välisesindustega edasi arendada ning lähiajal ka realiseerida,“ sõnas Orav.

Innovatsioonipesade ideetalgud toimusid hübriidformaadis teadus- ja ärilinnakus Tehnopol.

Ürituse galerii ja võidutööde kontseptsioonid on leitavad siit: https://bit.ly/3s6rRQC

Ideetalgute võitjad:

ABU DHABI I KOHT, AUHIND 5000 EUROT
Silja Kõiv (HoloFitZone), Kristi Roosimägi (HoloFitZone), Lehari Kaustel (Global Virtual Solutions) ja Madis Sassiad (GoSwift)

SOUL II KOHT, AUHIND 3000 EUROT
Alexander Bitskov (ARN), Anastasiya Rozenfeld (ARN), Eduard Vassilyev (ARN), Kristina Kudryavsteva (ARN), Tiina Pärtel (Narmla Disain)

BERLIIN III KOHT, AUHIND 1500 EUROT
Mia Tamme, Paul Grünenwald, Hannah Segerkrantz, Boris Lancelot, Priit Kruus (Dermtest)

Eriauhinnad:

NAIROBI
Germo Ausin (EKA), Karolin Kull (EKA), Andres Meesak (Eesti Päikeseelektri Assotsiatsioon MTÜ), Britta Saks (ReloEst), Aliine Lotman (MTÜ Mondo)

SINGAPUR
Kristel Mõistus (Haridus- ja Noorteamet), Annely Tank (MTÜ EdTech Estonia), Kaia Kirs (Bruce Platform OÜ), Priit Pint (Astro Baltics OÜ), Rain Ant (Astro Baltics OÜ)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.