Sa oled siin

Inimõiguste kohus tunnistas Eesti vastu esitatud kaebuse vastuvõetamatuks, kuna kaebaja oli kuritarvitanud kaebeõigust

3. Veebruar 2014 - 8:46

Euroopa Inimõiguste Kohtu (EIK) 7-liikmeline koda tunnistas 7. jaanuari 2014 otsusega vastuvõetamatuks kaebuse asjas Puusep vs. Eesti (kaebus nr 67648/10).

Kaebaja kaebas selle peale, et Õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise ja kompenseerimise Tallinna linnakomisjon ei olnud täitnud Tallinna Ringkonnakohtu 19.12.2008 jõustunud otsust ega vaadanud uuesti läbi kaebaja õiguseellase esitatud taotlust õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamiseks. 09.03.2010 oli ka Tallinna Halduskohus määranud linnakomisjonile 100 000 Eesti krooni suuruse trahvi kohtuotsuse mittekohase täitmise eest.

Valitsus leidis, et kaebus tuleb tunnistada vastuvõetamatuks, kuna kaebuse EIKi esitamise ajal oli vastav komisjon juba teinud uue, kaebajale ebasoodsa, otsuse, mille kaebaja oli omakorda vaidlustanud halduskohtus. Lisaks tõi valitsus välja, et EIK saab arutada asja ainult algse kaebuse ulatuses, mitte aga valitsuse vastusele esitatud vastuväidetes esitatud uusi kaebusi omandireformi kohta.

EIK nõustus valitsusega mõlemas aspektis. Esiteks märkis EIK, et hindab üksnes algset (st tähtaegselt esitatud) kaebust. Edasi asus EIK seisukohale, et kaebajapoolset selliste faktide – uue riigisisese otsuse tegemine ja selle kaebaja poolt kohtus vaidlustamine – mainimatajätmist EIKile esitatud kaebuses ei saa tõlgendada muuna, kui kaebust otseselt puudutavate andmete avaldamata jätmisena. EIK nõustus, et kaebuse läbivaatamiseks niivõrd olulise info edastamatajätmine on vastuolus individuaalkaebuse esitamise õigusega ning kaebus tuleb kaebeõiguse kuritarvitamise tõttu tunnistada konventsiooni artikli 35 lõigete 3 ja 4 alusel vastuvõetamatuks. Otsus on lõplik.

 

Otsus eesti keeles (63.41 KB, PDF)

Veel uudiseid samal teemal

17.09.2020|Välisministeerium

Inimõiguste kohus kinnitas Eesti riigi esitatud ühepoolse deklaratsiooni

17.9.2020 avaldas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) kolmeliikmelise komitee 7.7.2020 tehtud otsuse, millega aktsepteeriti kohtuasjas Pulatov vs. Eesti (kaebus nr 10788/19) Eesti riigi esitatud ühepoolset deklaratsiooni ja lõpetati kaebuse menetlemine.

09.07.2020|Välisministeerium

Inimõiguste kohus ei pidanud esialgse õiguskaitse taotluse menetlust tõhusa õiguskaitsevahendi ammendamiseks

9.7.2020 avaldas Euroopa Inimõiguste Kohtu (EIK) seitsmeliikmeline koda otsuse kohtuasjas Raudsepp vs. Eesti (22409/18).

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.