Sa oled siin

Inimõiguste kohus lõpetas kaebuse menetlemise, kuna kaebaja ei reageerinud kohtu kirjadele

7. Märts 2016 - 13:59

Euroopa Inimõiguste Kohus (edaspidi EIK) avaldas 3. märtsil 2016 otsuse asjas Randmaa vs. Eesti (kaebus nr 447/12), millega otsustas kustutada nimetatud kaebuse kohtuasjade nimistust, kuna kaebaja ei vastanud EIKi kirjadele.

Kaebus oli esitatud konventsioon artikli 6 lõike 1 (õigus õiglasele kohtumenetlusele) väidetava rikkumise peale. Kaebaja leidis, et tema suhtes toimunud kohtumenetluses rikuti tema õigust olla ära kuulatud. Valitsus vaidles kaebusele vastu.

Kaebajal omakorda oli võimalus esitada vastuväited valitsuse seisukohtadele ning esitada kahjunõue. Kuna kaebaja ei esitanud omapoolset vastust EIKi määratud tähtaja jooksul ega taotlenud ka tähtaja pikendamist, samuti ei reageerinud ta kohtu saadetud täiendavale kirjale, mistõttu otsustas EIK konventsiooni artikli 37 lõike 1 punkti a alusel kaebuse kohtuasjade nimistust kustutada. EIK leidis, et asjaoludest võib järeldada, et kaebaja ei kavatse jääda oma kaebuse juurde. EIK kinnitas, et antud juhul puuduvad ka muud artiklis 37 toodud asjaolud, mis tingiksid kaebuse läbivaatamise jätkamist.

Otsus eesti keeles: http://www.vm.ee/sites/default/files/content-editors/legal/randmaa_vs._eesti.pdf (PDF)

Tegemist on teise Ain Randmaa kaebusega, mille EIK samal alusel kohtuasjade nimistust kustutas. 10. detsembri 2013 otsusega kustutas EIK kohtuasjade nimistust kaebuse Randmaa vs. Eesti (kaebus nr 69155/11), milles oli kaevatud selle peale, et Ain Randmaa suhtes toimunud väärteomenetluses ei lükanud esimese astme kohus istungit edasi, kuigi kaebaja kaitsja ei saanud istungil osaleda. Kas selles asjas ei esitanud kaebaja omapoolset vastust valitsuse seisukohtadele EIKi määratud tähtaja jooksul ega küsinud tähtaja pikendust. Vt pikemalt: http://vm.ee/et/uudised/inimoiguste-kohus-lopetas-eesti-vastu-esitatud-k...

Veel uudiseid samal teemal

06.02.2020|Välisministeerium

Inimõiguste kohus kinnitas riigi ja kaebajate vahel sõlmitud sõbralikud kokkulepped ja lõpetas kaebuste menetlemise

Kohtuasjas Sagadi ja veel seitse kaebajat vs. Eesti (51278/17 jt) kinnitas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) oma 16.1.2020 otsusega, mis avaldati 6.2.2020, valitsuse ja kaebajate vahel sõlmitud sõbralikud kokkulepped.

23.01.2020|Välisministeerium

Inimõiguste kohus tunnistas konfiskeerimist puudutava kaebuse selgelt põhjendamatuks

23.1.2020 avaldas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) 17.12.2019 vastuvõetamatuks tunnistamise otsuse kohtuasjas Konnova vs. Eesti (20496/17).

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.