Sa oled siin

Inimõiguste kohus lõpetas kaebuse läbivaatamise, kuna kaebaja ei reageerinud EIK kirjadele

7. Juuni 2018 - 11:56

7. juunil 2018 avaldas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) 15.05.2018 tehtud otsuse asjas Maksimov vs. Eesti (kaebus nr 56920/16), millega otsustas kustutada nimetatud kaebuse kohtuasjade nimistust, kuna kaebaja ei vastanud EIK kirjadele.

Maksimovi kohtuasi puudutas tema kinnipidamistingimusi Tallinna vanglas vahistatu ja süüdimõistetuna. EIK-s leidis kaebaja, et rikutud on inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni (konventsioon) artikleid 3 (piinamise, ebainimliku ja alandava kohtlemise keeld) ja 13 (õigus tõhusale õiguskaitsevahendile). Valitsus vaidles kaebusele vastu. Kaebajal omakorda oli võimalus esitada vastuväited valitsuse seisukohtadele ning esitada kahjunõue. Kaebaja ega tema advokaat ei vastanud EIK-le EIK määratud aja jooksul. EIK teavitusele tähtaja möödumise kohta vastas kaebaja advokaat, et on kaotanud oma kliendiga kontakti. Kaebaja ise EIK kirjadele ei reageerinud.

Eeltoodust tulenevalt otsustas EIK konventsiooni artikli 37 lõike 1 punkti a alusel kaebuse kohtuasjade nimistust kustutada, kuna asjaoludest võis järeldada, et kaebaja ei kavatse jääda oma kaebuse juurde. EIK kinnitas, et antud juhul puuduvad ka muud artiklis 37 toodud asjaolud, mis tingiksid kaebuse läbivaatamise jätkamist. Otsus on lõplik.

Eestikeelne otsus kättesaadav: /sites/default/files/content-editors/legal/maksimov_v._eesti_1.pdf (112.2 KB, PDF)
 

Veel uudiseid samal teemal

31.07.2018|Välisministeerium

1. augustist jõustub Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni 16. protokoll, mis aitab tõhustada inimõiguste kohtu ja riigisiseste kohtute vahelist suhtlust

1. augustil 2018 jõustub Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni protokoll nr 16 (RT II, 10.07.2018, 4) selle ratifitseerinud riikide, sealhulgas Eesti suhtes.

23.03.2018|Välisministeerium

Inimõiguste kohus tunnistas jälitustegevusest informeerimist puudutava kaebuse vastuvõetamatuks

22.03.2018 avaldas Euroopa Inimõiguste Kohtu (EIK) kolmeliikmeline komitee 20.02.2018 tehtud otsuse asjas Lüütsepp vs. Eesti (kaebus nr 46069/13).

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.