Sa oled siin

Inimõiguste kohus lõpetas Eesti vastu esitatud kaebuse menetluse, kuna kaebaja ei reageerinud EIKi kirjadele

9. Jaanuar 2014 - 13:54

 Euroopa Inimõiguste Kohus (edaspidi EIK) avaldas täna 10. detsembril 2013 tehtud otsuse asjas Randmaa vs. Eesti (kaebus nr 69155/11), millega otsustati kustutada nimetatud kaebus EIKi  kohtuasjade nimistust.

Ain Randmaa leidis oma kaebuses, et Eesti Vabariik on rikkunud Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni (edaspidi konventsioon) artikli 6 lõiget 1 (õigus õiglasele kohtumenetlusele) ja artikli 6 lõike 3 punkti c (kaitseõigus), kuna tema suhtes toimunud väärteomenetluses ei lükanud esimese astme kohus istungit edasi, kuigi tema kaitsja ei saanud istungil osaleda. Valitsus vaidles kaebusele vastu.

EIK asus seisukohale, et kuna kaebaja ei esitanud omapoolset vastust valitsuse seisukohtadele EIKi määratud tähtaja jooksul, ei küsinud tähtaja pikendust ega võtnud EIKi teist teavitust üldse vastu, tuleb kaebus konventsiooni artikli 37 lõike 1 punkti a alusel kohtuasjade nimistust kustutada, kuna asjaoludest võib järeldada, et kaebaja ei kavatse jääda oma kaebuse juurde. EIK leidis, et puuduvad ka muud artiklis 37 toodud asjaolud kaebuse läbivaatamise jätkamiseks.

Otsus eesti keeles (PDF)

Veel uudiseid samal teemal

20.02.2020|Välisministeerium

Vabariigi Valitsuse 20.2.2020 istungil anti ülevaade 2019. aastal Euroopa Inimõiguste Kohtusse Eesti riigi vastu esitatud kaebuste ja Eesti suhtes tehtud otsuste kohta

2019. aastal lahendas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) 142 Eesti vastu esitatud kaebust. Valdava osa kaebustest tunnistas vastuvõetamatuks ainuisikuliselt asju lahendav kohtunik. Neid kaebusi riigile ei edastata. Pärast valitsuse seisukohtade saamist tegi EIK seitse avaldamisele kuuluvat otsust, mis hõlmavad 18 kaebust.

06.02.2020|Välisministeerium

Inimõiguste kohus kinnitas riigi ja kaebajate vahel sõlmitud sõbralikud kokkulepped ja lõpetas kaebuste menetlemise

Kohtuasjas Sagadi ja veel seitse kaebajat vs. Eesti (51278/17 jt) kinnitas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) oma 16.1.2020 otsusega, mis avaldati 6.2.2020, valitsuse ja kaebajate vahel sõlmitud sõbralikud kokkulepped.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.