Sa oled siin

Inimõiguste kohus leidis, et ÜRO ja USA heaks Kabulis töötanud autojuhi ja tõlgi väljasaatmine Afganistani ei riku nende isikute õigusi

10. Aprill 2013 - 15:09

Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) tegi 09.04.2013 häältega 6/1 otsuse asjas H. ja B. vs. Ühendkuningriik (kaebused nr 70073/10 ja 44539/11), milles asus seisukohale, et endise ÜRO autojuhi ja USA vägede tõlgi väljaandmine Ühendkuningriigi poolt Afganistani ei riku konventsiooni artiklit 3 (piinamise keeld).

EIK leidis, et hinnates üldist olukorda Afganistanis, ei oleks kumbki meestest Afganistani tagasipöördumisel ohus. Rahvusvaheliste jõudude heaks töötades ei olnud nad olnud kõrgetel ametipostidel ja ei ole mingit alust arvata, et Talibanil on soovi või võimet kiusata Kabulis (st Talebani kontrolli alla mittekuuluval territooriumil) taga madala tasemega koostööd tegijaid.

Bulgaria kohtunik jäi eriarvamusele, leides muuhulgas, et ei ole piisavalt hinnatud Afganistani valitsuse võimet oma kodanikke kaitsta.

EIK koda leidis siiski, et Ühendkuningriik ei tohi kaebajaid välja saata enne kohtuotsuse jõustumist 3 kuu pärast või mitte enne suurkoja otsuse tegemist (kui taotletakse asja üleandmist suurkojale ja selline taotlus rahuldatakse).

Otsus inglise keeles (PDF)

Veel uudiseid samal teemal

24.09.2020|Välisministeerium

Inimõiguste kohus kinnitas Eesti riigi esitatud ühepoolsed deklaratsioonid

24.9.2020 avaldas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) kolmeliikmelise komitee 3.9.2020 tehtud otsuse, millega aktsepteeriti kohtuasjades Filippov vs. Eesti ja Hamitski vs. Eesti (kaebused nr 12496/18 ja 12503/18) Eesti riigi esitatud ühepoolseid deklaratsioone ja lõpetati kaebuste menetlemine.

17.09.2020|Välisministeerium

Inimõiguste kohus kinnitas Eesti riigi esitatud ühepoolse deklaratsiooni

17.9.2020 avaldas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) kolmeliikmelise komitee 7.7.2020 tehtud otsuse, millega aktsepteeriti kohtuasjas Pulatov vs. Eesti (kaebus nr 10788/19) Eesti riigi esitatud ühepoolset deklaratsiooni ja lõpetati kaebuse menetlemine.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.