Sa oled siin

Inimõiguste kohus kinnitas riigi ja kaebajate vahel sõlmitud sõbralikud kokkulepped ja lõpetas kaebuste menetlemise

6. Veebruar 2020 - 12:17

Kohtuasjas Sagadi ja veel seitse kaebajat vs. Eesti (51278/17 jt) kinnitas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) oma 16.1.2020 otsusega, mis avaldati 6.2.2020, valitsuse ja kaebajate vahel sõlmitud sõbralikud kokkulepped. Otsuse kohaselt kohustub valitsus maksma kõigile kaheksale kaebajale otsuse lisaks olevas tabelis märgitud rahalised hüvitised. Need hüvitised hõlmavad kaebajatele tekkinud mis tahes varalist ja mittevaralist kahju ning kohtukulu. Sõltuvalt kaebajast jääb väljamaksmisele kuuluv hüvitis vahemikku 4100-8500 eurot. Hüvitised tuleb välja maksta kolme kuu jooksul otsuse avaldamisest, st hiljemalt 6.5.2020. Hüvitiste tasumine tähendab asja lõplikku lahendust.

 

Kõik kaebused puudutasid Magasini tänaval asunud Tallinna vangla kinnipidamistingimusi, täpsemalt asjaolu, et kaebajad viibisid teatud perioodidel alla 3m² isiklikul kambripinnal. Magasini tänaval asunud Tallinna vangla suleti 2018. aasta lõpus.

 

Otsus eesti keeles:https://vm.ee/sites/default/files/content-editors/legal/sagadi_jt_vs._eesti.pdf (PDF)

Veel uudiseid samal teemal

09.04.2020|Välisministeerium

Euroopa Inimõiguste Kohus otsustas pikendada COVID-19 pandeemiaga seoses vastu võetud erakorralisi meetmeid

9.4.2020 otsustas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) pikendada COVID-19 pandeemiaga seoses 16.3.2020 võetud erakorralisi meetmeid.

17.03.2020|Välisministeerium

Euroopa Inimõiguste Kohus otsustas vastu võtta erakorralised meetmed tulenevalt globaalsest tervishoiualasest kriisist ning asukohariigi Prantsusmaa otsustest

16.3.2020 otsustas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) võtta järgmised erakorralised meetmed tulenevalt globaalsest tervishoiualasest kriisist ning asukohariigi Prantsusmaa otsustest.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.