Sa oled siin

Inimõiguste kohus kinnitas kaebaja ja Eesti riigi vahel sõlmitud kokkuleppe

18. Veebruar 2016 - 13:50

18. veebruaril 2016 teavitas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK), et kolmeliikmeline komitee on 26. jaanuaril 2016 otsustanud aktsepteerida kohtuasjas Gansen vs. Eesti (kaebus nr 63717/12) kaebaja ja valitsuse vahel sõlmitud sõbralikku kokkulepet ning kustutada konventsiooni artikli 39 alusel kaebaja kaebuse kohtuasjade nimistust.

Kaebaja kaebas selle peale, et tal puudus juurdepääs kohtule. Kokkuleppe kohaselt kohustub valitsus tasuma kaebajale 5000 eurot mis tahes selle asjaga seotud mittevaralise kahju eest. Hüvitis tuleb kaebajale maksta kolme kuu jooksul alates EIKi otsusest teavitamisest. Kaebaja omakorda kinnitas, et loobub nimetatud summa saamisel kõikidest selle kohtuasjaga seotud muudest nõuetest riigi vastu. Riigi poolt hüvitise maksmine kujutab endast asja lõplikku lahendust.

EIK võttis arvesse, et pooled saavutasid sõbraliku kokkuleppe. EIK oli veendunud, et kokkulepe järgib konventsioonis ning selle lisaprotokollides määratletud inimõigusi ega leidnud asjaolusid, mille tõttu oleks vajalik jätkata kaebuse läbivaatamist.

 

Otsus eesti keeles: http://vm.ee/sites/default/files/content-editors/legal/gansen_v._estonia_et.pdf (PDF)

Veel uudiseid samal teemal

20.02.2020|Välisministeerium

Vabariigi Valitsuse 20.2.2020 istungil anti ülevaade 2019. aastal Euroopa Inimõiguste Kohtusse Eesti riigi vastu esitatud kaebuste ja Eesti suhtes tehtud otsuste kohta

2019. aastal lahendas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) 142 Eesti vastu esitatud kaebust. Valdava osa kaebustest tunnistas vastuvõetamatuks ainuisikuliselt asju lahendav kohtunik. Neid kaebusi riigile ei edastata. Pärast valitsuse seisukohtade saamist tegi EIK seitse avaldamisele kuuluvat otsust, mis hõlmavad 18 kaebust.

06.02.2020|Välisministeerium

Inimõiguste kohus kinnitas riigi ja kaebajate vahel sõlmitud sõbralikud kokkulepped ja lõpetas kaebuste menetlemise

Kohtuasjas Sagadi ja veel seitse kaebajat vs. Eesti (51278/17 jt) kinnitas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) oma 16.1.2020 otsusega, mis avaldati 6.2.2020, valitsuse ja kaebajate vahel sõlmitud sõbralikud kokkulepped.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.