Sa oled siin

Inimõiguste kohus kinnitas Eesti esitatud ühepoolse deklaratsiooni menetluse kestust puudutava kohtuasja lõpetamiseks

12. Veebruar 2013 - 9:11

29. jaanuaril 2013 tegi Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) otsuse kohtuasjas Parfjonov vs. Eesti (kaebus nr 6905/09), kinnitades valitsuse esitatud ühepoolse deklaratsiooni, mille kohaselt kohustub valitsus tasuma kaebajale 2000 eurot kaebaja tsiviilkohtumenetluse ebamõistliku kestuse eest (menetlus kestis ligi 10 aastat). Muude kaebaja kaebuste suhtes leidis EIK, et need on selgelt põhjendamatud ja tunnistas need vastuvõetamatuks.

Otsuse puhul on oluline, et EIK on valitsuse deklaratsiooni aktsepteerides nõustunud, et selles esitatud viited Eesti kohtupraktika arengute kohta menetluse ebamõistliku kestuse eest hüvitise maksmisel lubavad kaebuse menetlemise lõpetada.

Otsus eesti keeles (PDF)

Veel uudiseid samal teemal

05.12.2019|Välisministeerium

Inimõiguste kohus leidis kohtuasjas Saar vs. Eesti, et kohustus olla oma bürooruumide läbiotsimise juures ei olnud isikult vabaduse võtmine

5.12.2019 avaldas Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) 12.11.2019 tehtud vastuvõetamatuks tunnistamise otsuse kohtuasjas Saar vs. Eesti (40797/17). Kaebus oli esitatud Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni (konventsioon) artikli 5 lõike 1 (vabaduse võtmise alused) alusel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.