Sa oled siin

India lihtsustas viisa saamist Eesti kodanikele

8. Mai 2015 - 12:57

Nr 115-E

India lisas Eesti riikide nimekirja, mille kodanikel on õigus saada turismi või ärieesmärgil Indiasse reisides kuni 30-päevase viisa riigipiirilt. Selleks tuleb eelnevalt anda sisse elektroonne taotlus internetis.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on India eestlaste jaoks populaarne turismisiht. „Viisa taotlemise hõlbustamine teeb kindlasti Eesti turistidele heameelt ja aitab tihedamatele kontaktidele kaasa,“ sõnas välisminister.

Viisa (e-Tourist Visa) piirilt saamiseks tuleb reisijal enne Indiasse sõitmist esitada internetis taotlus ning maksta viisatasu vähemalt 4, kuid mitte rohkem kui 30 päeva enne väljalendu. Reisijale saadetakse elektroonne kinnitus, mis tuleb välja printida ja reisile asudes kaasa võtta. Soovitame taotluse anda sisse vähemalt 10 päeva enne plaanitava reisi algust, et vältida olukorda, mil viisa saamise kinnitus saadakse alles loetud tunnid hetkel enne väljalendu. Viisa taotlemiseks peab reisijal olema edasi-tagasi lennupilet ja reisiks piisavalt rahalisi vahendeid.

E-Tourist viisaga tohib Indiasse siseneda üheksast lennujaamast - Bangalorest, Chennaist, Cochinist, Delhist, Goast, Hyderabadist, Kalkutast, Mumbaist ja Trivandrumist. E-viisaga tohib väljuda kõigist India piiripunktidest.

E-Tourist viisat on võimalik taotleda kaks korda aastas.

Lisaks Eestile saavad nüüd e-Tourist viisat taotleda Euroopa Liidu liikmesriikidest veel Soome, Saksamaa, Luksemburgi, Prantsusmaa, Läti ja Leedu kodanikud.

Täpsem info e-Tourist viisa tingimuste kohta: https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

India reisiinfo välisministeeriumi veebilehel: http://vm.ee/et/riigid/india?display=travel_info

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
[email protected]

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.