Sa oled siin

Euroopa ministrite kohtumisel käsitleti õigusriigi temaatikat, ELi ja Ühendkuningriigi suhteid ning COVID-19 vaktsiinidega seonduvat

20. Aprill 2021 - 18:51

Täna, 20. aprillil osales Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer Euroopa Liidu Euroopa ministrite videokohtumisel, kus olid päevakorral õigusriigi temaatika, ELi ja Ühendkuningriigi suhted, COVID-19 ELi koordinatsioon, Euroopa tuleviku konverents ja Euroopa Liidu laienemine.

Õigusriigi aruteluga jätkati eelmise aasta novembris alanud protsessi, mille käigus vaadeldakse õigusriigi olukorda liikmesriikides ning mille eesmärk on jagada parimaid tavasid. „Usume, et digitaliseerimine aitab meil paremini õigusriiki tagada,“ sõnas asekantsler Volmer. „Olen veendunud, et see on protsess, millele tuleb pühenduda. Kohtumenetluste digitaalsete lahenduste välja töötamine kõigis liikmesriikides on ülimalt tähtis.“ Volmer rõhutas, et digitaliseerimine aitab ühtlasi parandada õiguskaitse kvaliteeti ja muuta see kättesaadavamaks.

„ELi ja Ühendkuningriigi suhete puhul peab Eesti oluliseks ELi ja Ühendkuningriigi kaubandus- ja koostöölepingu õigeaegset jõustamist ja õiguspärast rakendamist,“ sõnas asekantsler Volmer.

Kohtumise käigus arutasid ministrid ka vaktsineerimise ja Euroopa Liidu rohelise digitõendi üle, mille eesmärk on võimaldada tõendite kontrolli piiriüleselt. Pikas perspektiivis on Eesti jaoks oluline, et Euroopa Liidu usaldusraamistik ühilduks ülemaailmsega.  

ELi nõukogu eesistuja Portugal andis ministritele ülevaate olukorrast ELi laienemisprotsessiga. Asekantsler Volmeri sõnul toetab Eesti Lääne-Balkani riikide euroatlantilist integratsiooni, sest Lääne-Balkani ja kogu Euroopa stabiilsus ja julgeolek on omavahel seotud. „Eesti on laienemispoliitika puhul alati toetanud õiglast ja läbipaistvat lähenemist, mis tagaks laienemispoliitika tõsiseltvõetavuse ja usaldusväärsuse,“ lausus Volmer.

Lisaks andis Portugal ülevaate  ka Euroopa tuleviku konverentsi ettevalmistustest. Eile, 19. aprillil käivitati konverentsi digitaalne interaktiivne platvorm kõigis EL-i keeltes (Conference on the Future of Europe), mille kaudu saavad nii kodanikud kui institutsioonid nende jaoks olulistel teemadel mõtteid ja informatsiooni vahetada. Konverentsi ametlik avaüritus on planeeritud toimuma  9. mail Strasbourgis. Asekantsler Volmeri sõnul on olulisim Euroopa Liidu kodanike kaasamine aruteludesse.


Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.