Sa oled siin

Euroopa Liit pikendas Ukraina territoriaalset terviklikkust kahjustava tegevuse eest kehtestatud sanktsioone

10. September 2020 - 16:45

Euroopa Liidu Nõukogu otsustas täna, 10. septembril pikendada kuni 15. märtsini 2021 sanktsioone, mis kehtestati 2014. aastal seoses Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja sõltumatust kahjustava või ohustava tegevusega. Nõukogu otsustas korralise ülevaatuse tulemusena ajakohastada kandeid 41 isiku ja 28 üksuse kohta, uusi isikuid ega üksusi ei lisatud. Kokku on sanktsioonide nimekirja kantud 175 isikut ja 44 üksust, kelle suhtes tuleb kohaldada sissesõidupiirangut ning rahaliste vahendite ja majandusressursside kättesaadavaks tegemise keeldu ning külmutamise kohustust.

Ukraina-vastasele agressioonile reageerimiseks on EL kehtestanud meetmetena:

• konkreetsete Venemaa majandussektorite vastu suunatud majandussanktsioonid, mis praegu kehtivad kuni 31. jaanuarini 2021;
• vastusena Krimmi ja Sevastopoli ebaseaduslikule annekteerimisele kehtestatud piiravad meetmed, mis piirduvad Krimmi ja Sevastopoli territooriumiga ning kehtivad praegu kuni 23. juunini 2021.

Piiravad meetmed on oluline osa mittetunnustamise poliitikast.

Loe lisaks:
https://vm.ee/et/piiravad-meetmed-mis-kehtestati-seoses-ukraina-territor...
https://vm.ee/et/piiravad-meetmed-mis-kehtestati-seoses-venemaa-tegevuse...
https://vm.ee/et/krimmi-ja-sevastopoli-ebaseadusliku-annekteerimise-tott...

Rohkem infot rahvusvahelistest sanktsioonidest ja nende kehtestamisest leiab välisministeeriumi lehelt: https://vm.ee/et/rahvusvahelised-sanktsioonid ja ELi sanktsiooniveebist: https://www.sanctionsmap.eu/#/main.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.