Sa oled siin

Euroopa Liit pikendab Venemaa sanktsioone seoses Krimmi ja Sevastopoli ebaseadusliku annekteerimisega

19. Juuni 2020 - 9:29

Euroopa Liidu Nõukogu otsustas eile, 18. juunil pikendada kuni 23. juunini 2021 piiravaid meetmeid, mis on kehtestatud seoses Krimmi ja Sevastopoli ebaseadusliku annekteerimisega. Pikendamine jõustub homme, 20. juunil.

„Antud otsus näitab Euroopa Liidu vankumatut toetust Ukraina territoriaalsele terviklikkusele ja et rahvusvahelise õiguse rikkumistel on agressorile tagajärjed. See on eriti oluline arvestades, et Venemaa püüab COVID-19 pandeemia varjus oma agressiooni Ukraina suunal veelgi süvendada,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu. Ta lisas, et kuigi Venemaa on üritanud kasutada COVID-19 kriisi ettekäändena sanktsioonipoliitikat õõnestada, näevad EL ja ÜRO sanktsioonid üldjuhul ette humanitaarerandite taotlemise võimalust ja ei takista riikidel pandeemiaga võitlust.

Meetmeid kohaldatakse ELi isikute ja ettevõtete suhtes.

Piiravad meetmed on osa mittetunnustamise poliitikast ja hõlmavad erinevaid finants- ja investeerimisteenuste osutamise keelde Krimmis ning Sevastopolis. Keelatud on ka piirkonnast pärit kaupade sissevedu ELi territooriumile ning transpordi-, telekommunikatsiooni-, energia- ja nafta, gaasi ning maavarade sektorist pärinevate kaupade eksport Krimmi ja Sevastopolisse ning nende infrastruktuuri ehitamisega seotud tegevuste osutamine. Samuti on keelatud osutada turismiteenuseid.

Loe lisaks Krimmi ja Sevastopoli ebaseadusliku annekteerimisega seotud sanktsioonidest: https://vm.ee/et/krimmi-ja-sevastopoli-ebaseadusliku-annekteerimise-tottu-kehtestatud-piiravad-meetmed. Rohkem infot rahvusvahelistest sanktsioonidest ja nende kehtestamisest leiab: https://vm.ee/et/rahvusvahelised-sanktsioonid ja EL sanktsiooniveebist: https://www.sanctionsmap.eu/#/main.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.