Sa oled siin

Euroopa Liit lisas sanktsioonide nimekirja kolm Venemaa kodanikku ja ettevõtet

4. August 2017 - 17:38

Euroopa Liit otsustas täna lisada sanktsioonide nimekirja kolm Venemaa kodanikku, nende seas energia aseminister Andrei Tšerezov, ja kolm ettevõtet. Nimekirja lisatud isikud ja ettevõtted vastutavad selle eest, et nad toimetasid lepinguid rikkudes Krimmi Siemensi gaasiturbiinid. Turbiine saab kasutada iseseisva energiavõimekuse tekitamiseks ja seeläbi Krimmi Ukrainast veelgi rohkem eraldada.

Välisminister Sven Mikseri sõnul õõnestab selline tegevus Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja iseseisvust. „Euroopa Liit ei tunnusta Krimmi ebaseaduslikku annekteerimist Venemaa Föderatsiooni poolt ning selline tegevus ei ole vastuvõetav,“ ütles Mikser.

Euroopa Liidus on Ukraina territoriaalse terviklikkuse, sõltumatuse ja suveräänsuse ohustamise ja kahjustamise eest vastutavate isikute ja üksuste suhtes sanktsioone rakendatud alates 17. märtsist 2014. Nende suhtes rakendatakse reisikeeldu ja finantssanktsiooni. Nimekirjas on nüüd kokku 153 inimest ja 40 ettevõtet või üksust.


Lisainfo:

Armo Vask
Välisministeerium
Avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.