Sa oled siin

Euroopa Liit kehtestas esmakordselt sanktsioonid Venezuelale

13. November 2017 - 11:51

Täna Brüsselis toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogul võtsid välisministrid vastu otsuse kehtestada sanktsioonid Venezuelale seoses riigis toimuvaga. Varem ei ole EL kehtestanud piiravaid meetmeid Venezuela ega ühegi teise Lõuna-Ameerika riigi suhtes.  

„Euroopa Liit on murega jälginud viimase aja arenguid Venezuelas. Sanktsioonide kehtestamine on vajalik, et survestada Venezuelat leidma lahendus tekkinud poliitilisele ja majanduslikule kriisile," ütles välisminister Sven Mikser.

EL kehtestas Venezuela suhtes sõjalise kauba, siserepressioonideks kasutada võidava varustuse ja sidevahendite seiramiseks kasutatavate seadmete embargo ja seotud teenuste osutamise keelu ning õigusliku raamistiku, mis võimaldab EL Nõukogul kehtestada konkreetsetele isikutele reisipiirang ja vara külmutamise sanktsioon. “EL on valmis toetama kõiki samme nii regionaalsel kui ka laiemal rahvusvahelisel tasandil, mis võiksid aidata kaasa lahenduse leidmisele,” kinnitas Mikser.

„On tähtis, et kõik osapooled Venezuelas hakkaksid otsima võimalusi kriisi lahendamiseks ja et nad teeksid seda, austades demokraatlikku raamistikku, õigusriigi põhimõtteid ja inimõigusi,“ rõhutas välisminister. „Kõige olulisem on koheselt lõpetada rikkumised ja repressioonid, mis põhjustavad Venezuela rahvale mõttetuid kannatusi,“ ütles ta. Raportid, sealhulgas ÜRO inimõiguste voliniku poolt avaldatud ülevaade näitavad inimõiguste ja põhivabaduste olulisi rikkumisi, mis hõlmab ka õigust toidule ja tervishoiule.

Kõiki ELi poolt kehtestatud sanktsioone on pärast nende jõustumist võimalik vaadata siin:  www.sanctionsmap.eu *

*EU Sanctions MAP on välisministeeriumi poolt Eesti eesistumise raames arendatud Euroopa Liidu sanktsiooniveeb, mille eesmärk on kasutajasõbralikult ja lihtsalt edastada ajakohast infot EL-is rakendatavate sanktsioonide kohta. Pärast eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus annab Eesti sanktsiooniveebi haldamise üle Euroopa Komisjonile.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.