Sa oled siin

Euroopa Liidu välisasjade nõukogu arutas pingelist olukorda Iraani tuumaleppe ümber

15. Juuli 2019 - 18:23

Täna, 15. juulil Brüsselis toimunud välisasjade nõukogul arutati olukorda Iraagis, Kesk-Aafrika Vabariigis ja Iraanis ning arengud seoses Iraani tuumakokkuleppega. Eestit esindas nõukogul Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Kaja Tael.
 

„Nõukogu arutas habrast olukorda, mis on tekkinud Iraani tuumaleppe ümber ja sellega seonduvat pingete kasvu Pärsia lahe piirkonnas. Peame silmas pidama, et olukorra kriitilisuse tõttu võivad ettevaatamatutel sammudel olla tõsised tagajärjed. Nõukogu oli üksmeelne, et kuigi on signaale ohtlikest arengutest, lepe siiski kehtib ning astutud sammud pole pöördumatu iseloomuga,“ sõnas Tael.
 

Hinnati ka olukorda Iraagis pärast 2018. aasta kevadel toimunud parlamendivalimisi. Taela sõnul on oluline, et Euroopa Liidu Iraagi strateegiaga saavutataks soovitud tulemused. „Strateegia eesmärk on toetada Iraagi ühiskonna stabiilsuse, demokraatlike valitsemistavade ning majanduse arengut pärast ISILi hävitamist,“ lisas suursaadik. Nõukogu võttis Iraagi arutelu järgselt vastu järeldused, milles kinnitati ELi toetust Iraagi suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele ning jätkuvat abi Iraagi reformidele kõikides valdkondades.
 

Lisaks arutati Federica Mogherini eelmise nädala Kesk-Aafrika Vabariigi visiidist tehtud järeldusi, rändeküsimust ja olukorda Sudaanis. Mitteametliku lõuna raames kohtusid Euroopa Liidu liikmesriikide esindajad ka Moldova Vabariigi välisministri Nicolae Popescuga, kellega kõneldi Moldova püüdlustest Euroopa integratsiooni suunal ning uue valitsuse välispoliitilistest suundadest.

 

Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel:  +372 53424541

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.