Sa oled siin

Euroopa Liidu ministrid kiitsid heaks otsuse avada Albaania ja Põhja-Makedooniaga ühinemisläbirääkimised

24. Märts 2020 - 16:12

Tänasel video teel toimunud Euroopa Liidu ministrite arutelul laienemise teemal kiitsid Euroopa Liidu liikmesriikide ministrid ja volitatud esindajad heaks otsuse avada Albaania ja Põhja-Makedooniaga ühinemisläbirääkimised. Märgilisel kohtumisel esindas Eestit välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer.

„Andsime täna olulise poliitilise signaali: Euroopa Liidu uksed jäävad avatuks neile, kes on valmis selle nimel vaeva nägema ja kandma edasi ühiseid väärtusi. Kõik riigid, mis on täitnud vajalikud tingimused, saavad Euroopa Liiduga liitumisprotsessis edasi liikuda,“ ütles Volmer. Ta rõhutas, et tänased positiivsed otsused on ühtviisi vajalikud nii Põhja-Makedooniale ja Albaaniale, Lääne-Balkani piirkonnale laiemalt kui ka Euroopa Liidule endale.

Otsus Albaania ja Põhja-Makedooniaga ühinemisläbirääkimised avada ei ole protsessi lõpp, vaid algus. Märt Volmer kinnitas, et Euroopa Liit jätkab Albaanias ja Põhja-Makedoonias vajalike reformide elluviimise toetamist, et need riigid oleksid valmis tulevikus Euroopa Liiduga liituma. „Sel viisil näitame kandidaatriikidele, et Euroopa Liitu saab usaldada ja vähendame haavatavust ka kolmandate riikide mõjutustegevusele, mis praeguses keerulises üleilmses olukorras on eriti oluline,“ sõnas ta.

Asekantsler lisas, et Euroopa Liit suudab võtta vastu tähtsaid otsuseid ka kriisi ajal.

Lisaks kiideti kohtumisel heaks ettepanekud, kuidas muuta Euroopa Liiduga liitumisprotsessi senisest veelgi tõhusamaks.

Lõpliku heakskiidu tänastele otsustele annavad Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead neljapäevasel videokohtumisel, mida juhib Euroopa Ülemkogu president Charles Michel.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.