Sa oled siin

Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani koostöö tugevdab stabiilsust

12. Oktoober 2017 - 9:14

Välisministeeriumi Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén osales Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana eile Ungaris Budapestis toimunud Visegrádi grupi ja Lääne-Balkani riikide välisministrite kohtumisel.

Päevakorras oli Lääne-Balkani julgeolekuolukord ja Euroopa Liidu laienemispoliitika. „Eesti usub jätkuvalt, et Euroopa Liidu laienemine on investeering kogu Euroopa rahusse, stabiilsusse ja julgeolekusse,“ lausus Lepik von Wirén. Samal ajal rõhutas Eesti oma sõnavõtus, et Euroopa Liit peab olema väga tähelepanelik kolmandate riikide mõjutustegevuse osas, muuhulgas meie lähinaabruses.

Aino Lepik Von Wiréni sõnul on ta veendunud, et Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal tehakse ühinemisläbirääkimistel Montenegro ja Serbiaga edusamme. „Eesti toetab nii kandidaatriike kui ka võimalikke kandidaate nende teel Euroopasse,“ ütles Lepik von Wirén.

Visegrádi grupi ehk Visegrádi neliku moodustavad Poola, Ungari, Tšehhi ja Slovakkia. Lääne-Balkani riikide hulka kuuluvad Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Kosovo, Makedoonia, Montenegro ja Serbia.


Lisainfo:

Juhan Mellik
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: juhan.mellik@mfa.ee
Tel: +372 637 7627

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.