Sa oled siin

Esimene Afganistanist evakueeritud pere jõudis Tallinna

25. August 2021 - 23:34

Täna öösel saabus Tallinna esimene Eestilt rahvusvahelist kaitset taotlev lastega Afganistani perekond, kelle elud oli ohus seoses pereliikme hiljutise tööga.

„Mul on hea meel, et esimene lastega perekond Afganistanist, kelle edukast evakuatsioonist Kabulist me alles teisipäeval teatasime, maandus täna öösel ohutult Tallinna lennujaamas. Olen siiralt tänulik, et Eestil on NATO liikmesriikide näol sellised usaldusväärsed liitlased, kes aitasid meil need inimesed Afganistanist välja toimetada ja päästa nad tõsisest ohust nende elule. Eriliselt suur tänu kuulub seekord Prantsusmaale,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets.

Otsuse kuni 30 Afganistanis Euroopa Liidu, NATO liitlaste ja Eestiga tehtud koostöö tõttu tõsisesse ohtu sattunud inimese siia toomise kohta langetas Vabariigi Valitsus 19. augustil ja kinnitas riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon 20. augustil.

Eestisse saabunud Afganistani kodanike rahvusvahelise kaitse menetlust viib läbi politsei- ja piirivalveamet.


Lisainfo:
välisministeeriumi avalike suhete osakond
[email protected]

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.