Sa oled siin

EN Põhja- ja Baltimaade suursaadikute nõupidamine Tallinnas

25. Märts 1998 - 10:46

27. märtsil toimub Tallinnas Euroopa Nõukogu Põhja- ja Baltimaade suursaadikute nõupidamine. Tegemist on Põhjamaade ja Balti riikide vahelise koostöö olulise ja effektiivse vormiga, mis toimib Euroopa Nõukogu raames.

Traditsiooniliselt on Euroopa Nõukogu Põhjamaade suursaadikud kohtunud kaks korda aastas: kord Strasbourgis ja kord ühes Põhjamaadest, et arutada Euroopa Nõukogu aktuaalseid küsimusi. Eelmise aasta aprillis toimunud üritusele Kopenhaagenis olid esimest korda kutsutud osalema ka Baltimaad. Samal kohtumisel tegi Eesti suursaadik Euroopa Nõukogu juures Karin Jaani ettepaneku korraldada järgmine nõupidamine Tallinnas, millega osavõtjad ka nõustusid.

Käesoleval aastal arutatakse nõupidamisel põhiliselt Euroopa Nõukogu II tippkohtumisel vastu võetud tegevuskava elluviimisega seonduv. Eesti on aktiivselt asunud nimetatud tegevuskava täitma, mida iseloomustavad hästi näiteks Riigikogu ratifitseeritud Inimõiguste Konventsiooni 6. protokoll, millega kaotati surmanuhtlus ja Eesti ühinemine Euroopa Nõukogu Sotsiaalse Arengu Fondiga. Lõppjärku on jõudnud ka ettevalmistused Euroopa Uuendatud Sotsiaalharta allakirjutamiseks ning Eesti kavatseb veel selle aasta jooksul ühineda narkoprobleemistikuga tegeleva Pompidou grupiga, kus seni on osaletud vaatlejana.

Euroopa Nõukogu Põhja- ja Baltimaade suursaadikuid tervitab välisministeeriumi asekantsler välismajanduspoliitika ja konsulaarküsimustes Clyde Kull.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.