Sa oled siin

EL välisministrid arutavad olukorda Süürias

16. Aprill 2018 - 5:15

Täna osaleb välisminister Sven Mikser Euroopa Liidu välisasjade nõukogul Luxembourgis.

Euroopa Liidu välisministrid arutavad kohtumisel olukorda Süürias, võttes arvesse hiljutisi sündmusi. Lisaks arutab nõukogu ELi ja Venemaa suhteid, olukorda pärast Venemaa presidendivalimisi ja Salisburys toimunud rünnakule järgnenud viimatisi sündmusi. 

Lisaks on päevakorras arutelud Lääne-Balkani, Iraani ning välistegevuse rahastamisvahendite üle.

Peale välisasjade nõukogu annab välisminister Sven Mikser Luksemburgi peaministrile Xavier Bettelile üle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi Eesti ja Luksemburgi suhete edendamise eest.

Lisaks toimub kohtumine Luksemburgi välisministri Jean Asselborniga, kellega räägitakse julgeolekuolukorrast Euroopas, regionaalsest koostööst Balti ja Beneluxi riikide vahel, aktuaalsetest Euroopa Liidu küsimustest ning Eesti ja Luksemburgi koostööst, sealhulgas andmesaatkonna avamisest Luksemburgis.

Homme, 17. aprillil osaleb välisminister Sven Mikser Stockholmis Rootsi välisministeeriumi ja Rootsi Instituudi poolt korraldataval soolise võrdõiguslikkuse foorumil. Konverentsi serval kohtub välisminister Mikser ka oma Norra kolleegi Ine Marie Eriksen Søreidega ning Rootsi kolleegi Margot Wallströmiga.

 

Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 53424541

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.