Sa oled siin

Eestit külastas Hiina asevälisminister Qin Gang

17. Veebruar 2020 - 17:45

Täna, 17. veebruaril viibis Tallinnas visiidil Hiina asevälisminister Qin Gang, kes kohtus välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsleri Andres Runduga. Kohtumisel arutati kahepoolseid suhteid ja majanduskoostöö tugevdamise võimalusi.

„Hiina on Eestile Aasia regioonis kaugelt kõige suurem kaubavahetuspartner. Meil on hea meel, et Hiina väljendas huvi koostööd Eesti ekspordi suurendamisel tugevdada. Kindlasti on potentsiaali kasvatada Eesti toodete eksporti Hiinasse mitmes valdkonnas, eriti loomsete toodete osas,“ ütles Rundu.

Asevälisminister Gang andis ülevaate kroonaviirusega võitlemisest ning kinnitas, et viirus on ohjeldatav, selle nimel tehakse palju tööd ning tänas Eestit mõistva suhtumise ja osutatud abi eest. „Sain kinnitada, et Eesti suhtub Hiinasse koroonaviiruse puhanguga seoses suure solidaarsusega, jätkame Hiina toetamist haigusega võitlemisel ning loodame, et olukord paraneb peagi,“ sõnas asekantsler Rundu.

Samuti kõneldi juhilubade vastastikkuse tunnustamise leppest ja piimatoodete ekspordi protokollist, mille allkirjastamist kavandame 17+1 tippkohtumisel Pekingis, kuhu on oodatud Eesti peaminister Jüri Ratas. Lisaks väljendas asekantsler Rundu lootust, et EL-Hiina investeeringute leppe läbirääkimistega toimub sisuline edasiminek.
 

Lisainfo:
Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakond

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.