Sa oled siin

Eestisse saabub visiidile UNESCO peadirektor

5. Juuni 1998 - 14:36

Pühapäeva, 7. juuni õhtul saabub president Lennart Meri kutsel Eestisse visiidile ÜRO teadus- ja kultuuriorganisatsiooni UNESCO peadirektor Federico Mayor. Esmaspäeval kohtub Federico Mayor president Lennart Meriga, Riigikogu aseesimehe Tunne Kelamiga, kultuuriminister Jaak Allikuga ja haridusminister Mait Klaasseniga. President Meri ja peadirektor Mayor kirjutavad alla UNESCO ja Eesti vahelisele koostöömemorandumile. Samuti peab UNESCO peadirektor Sakala keskuse väikeses saalis Eesti kultuuri-, haridus- ja teadusavalikkusele kõne tulevikueetika teemal.

Esmaspäeva õhtupoolikul külastab Federico Mayor Lagedi kooli, kus välisminister Toomas Hendrik Ilves tutvustab külalisele Tiigrihüppe programmi. Välisminister annab kõrge külalise auks ka õhtusöögi. Teisipäeval kohtub UNESCO peadirektor ÜRO ja UNDP esindajaga Eestis Petra Lantziga ning annab kätte preemiad inimõiguste ülddeklaratsiooni 50. aastapäevale pühendatud esseekonkursi tublimatele osalejatele. Seejärel teeb Federico Mayor koos Muinsuskaitseameti peadirektori Jaan Tammega jalutuskäigu Tallinna vanalinnas, mis mullu arvati UNESCO Maailmapärandi nimistusse. Samuti tutvustavad Vanalinna hariduskolleegiumi ja fondi HEREDITAS esindajad külalisele Ladina kvartali kui interdistsiplinaarse vaimukultuuri keskuse loomise projekti.

Teisipäeval annab UNESCO peadirektor Matkamajas pressikonverentsi. Pärast seda toimub Raekoja platsil UNESCO Maailmapärandi tahvli pidulik avamine ning seejärel külastab Federico Mayor Tallinna raekoda. Pärastlõunal avab Federico Mayor Matkamaja suures saalis rahvusvahelise konverentsi "Tallinn maailmapärandis", mis kestab kaks päeva. Kinomajas demonstreeritakse 6.-10. juunil ka filmiprogrammi erinevatest paikadest, mis on lülitatud UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Federico Mayori visiit lõpeb teisipäeva õhtul ÜRO esindaja Petra Lantzi korraldatud vastuvõtuga. Teadmiseks toimetustele! Teisipäeval, 9. juunil kell 11.30 annab UNESCO peadirektor Federico Mayor Matkamaja väikeses saalisVÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.