Sa oled siin

Eestis on visiidil Ecuadori suursaadik

18. Märts 1998 - 10:43

Kolmapäeval, 18. märtsil saabub Eestisse Ecuadori Vabariigi suursaadik Alfonso López, et anda neljapäeval Kadriorus president Lennart Merile üle oma volikirjad.

Suursaadik López kohtub neljapäeval ka peaminister Mart Siimanniga ja välisministeeriumi asekantsleri Mart Laanemäega, reedel külastab ta Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda. Reedel lahkub suursaadik oma alalisse resideerimispaika Stockholmi.

Patricio Alfonso López Araujo on sündinud 1946. aastal Ecuadoris. Ta on lõpetanud Ecuadori ülikooli advokaadina ning on õigusteaduste doktor. Välisministeeriumi süsteemis töötab Alfonso López alates 1976. aastast ning ta on tegutsenud ministeeriumi pressi- ja infoosakonna peadirektorina, planeerimisosakonna peadirektorina ja rahvusvaheliste majandusläbirääkimiste osakonna peadirketorina. Aastail 1993-1995 juhtis López Ecuadori delegatsiooni liitumisläbirääkimistel Üldise Tolli- ja Kaubanduskokkuleppega (GATT) ning hiljem oli ka GATTiga tegeleva osakonna peadirektor.

Alfonso López on töötanud mitmetel kõrgetel ametikohtadel Ecuadori suursaatkonnas Brüsselis, esindustes Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni juures nii Genfis kui ka New Yorgis ja saatkonnas Buenos Aireses. Alates 1996. aastast on López Ecuadori suursaadik Rootsi Kuningriigis.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.