Sa oled siin

Eestil täitus 25. aastat Euroopa Nõukogu liikmena

14. Mai 2018 - 9:10
Liitumislepingu allkirjastasid Eesti toonane välisminister Trivimi Velliste ja Euroopa Nõukogu peasekretär Catherine Lalumière.
Liitumislepingu allkirjastasid Eesti toonane välisminister Trivimi Velliste ja Euroopa Nõukogu peasekretär Catherine Lalumière.

Täna, 14. mail 2018. aastal, täitub 25 aastat päevast, mil Eesti, Leedu ja Sloveenia said Euroopa Nõukogu täisliikmeteks. Eesti oli 27. Euroopa Nõukogu liige, tänaseks kuulub organisatsiooni 47 riiki. Liitumislepingu allkirjastasid 14. mail 1993 Eesti toonane välisminister Trivimi Velliste ja Euroopa Nõukogu peasekretär Catherine Lalumière.

Suursaadik Katrin Kivi sõnul on Eesti alates liitumisest tugevdanud Euroopa Nõukogu abiga oma demokraatlikke institutsioone ja aidanud kaasa rahvusvahelise õiguse normide edendamisele. „Eesti on aktiivne organisatsiooni liikmesriik, kellele on oluline seista Euroopa Inimõiguste Konventsiooni ja Euroopa Inimõiguste Kohtu otsuste autoriteedi kindlustamise eest ning panustada soolise võrdõiguslikkuse edendamisse, lapse õiguste kaitsesse ning inimõiguste kaitsesse internetis. Neist põhimõtetest lähtus Eesti ka Euroopa Nõukogu Ministrite komitee eesistujana 1996. ja 2016. aastal,“ ütles suursaadik Kivi.

Tähtpäeva auks korraldavad Eesti, Leedu ja Sloveenia alalised esindused Euroopa Nõukogu peakorteris, Strasbourgis, piduliku vastuvõtu ja avavad ühise fotonäituse. Aukülalistena saavad sõna EN praegune ja endine peasekretär Thorbjörn Jagland ning Catherine Lalumière, Eesti õiguskantsler Ülle Madise, Leedu asevälisminister Neris Germanas ja Sloveenia Välisministeeriumi kantsler Damjan Bergant.

Foto: https://flic.kr/s/aHsmhUkgYg

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.