Sa oled siin

Eestil on nüüdsest uus aukonsul Taanis Vordingborgis

13. September 2019 - 17:57
Foto: Mikkel Rasmussen

12. septembril avas Eesti suursaadik Taanis Märt Volmer uue aukonsuli esinduse Vordingborgi linnas Taani idaosas. Uueks aukonsuliks on Filip Rasmussen, kellel on üle 20 aasta koostöökogemust Eestiga. Rasmussen oli ka Dannebrogi 800. aastapäeva ühiselt tähistamise üheks eestvedajaks.

Suursaadik Märt Volmeri sõnul aitab aukonsuli esinduse avamine Vordingborgis veelgi tihendada Eesti ja Taani ajaloolist sõprust. „Vordingborg on pealinna piirkonna tagamaa, oluline punkt turistide teekonnal Lääne-Euroopasse, toimekate farmerite kodu ning Eesti ja Taani ühise ajaloo häll,“ sõnas suursaadik. „Rasmusseni näol on meil juures üks väga aktiivne ja võimekas aukonsul, kellega oleme juba mitmeid edukaid ühisprojekte läbi viinud ning tulevikus tekib neid kindlasti veelgi,“ lisas suursaadik Volmer.

Filip Rasmussen on juba aastaid arendanud suhteid Eesti ja Taani vahel ning seda näiteks turismi- ja põllumajandusvaldkondades ja kultuuriprojektide näol. Lisaks suurele panusele Dannebrogi aastapäeva ühiselt tähistamisele oli tema üks nii Taani nädala korraldamise Eestis kui ka Eesti nädala korraldamise Taanis algatajatest. Aukonsulina on tal plaanis keskenduda senisest rohkem just Eesti ja Taani vahelise majanduskoostöö tihendamisele läbi ekspordi, tuues välja näiteks turismi-, kultuuri- ja haridusidemete tugevdamise.

Eesti Vabariigi ligi paarsada aukonsulit mängivad olulist rolli Eesti huvide esindamisel maailmas. Aukonsulite näol on tegemist asukohariigi lugupeetud ja kõrgel ühiskondlikul positsioonil olevate isikutega, kes aitavad jõuda Eesti riigil maailma kaugemate nurkadeni. Nende peamisteks ülesanneteks on konsulaarteenuste ja konsulaarabi osutamine Eesti kodanikele välismaal ning majandussuhete edendamine, luues Eesti ettevõtjatele vajalikke kontakte. Aukonsul ei saa oma ülesannete täitmise eest Eesti riigilt töötasu.

Aukonsuli esindus asub aadressil Stavreby Strandvej, Præstø ja katab Vordingborgi, Guldborgsundi, Næstvedi, Lollandi, Faxe’i ja Stevnsi omavalitsuste piirkondi.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577108...

Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
637 7654 / 588 551 71

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.