Sa oled siin

Eesti välisministri Sven Mikseri avaldus Donbassis 11. novembril 2018 ebaseaduslike valimiste korraldamise kohta

8. November 2018 - 15:40

Mõistame hukka niinimetatud Donetski ja Luganski Rahvavabariikide teadaande „valimiste“ korraldamiste kohta 11. novembril. Selline ebaseaduslik tegevus Venemaa täieliku kontrolli ja järelevalve all on teravas vastuolus Minski kokkulepete sätete ja eesmärgiga, õõnestades jõupingutusi leida rahu konfliktile Ida-Ukrainas ja saavutada kauaoodatud rahu.

Minski kokkulepped näevad ette kohalike valimiste korraldamise Ukraina seaduste kohaselt, vastavuses OSCE standarditega. Seetõttu tuleb väljakuulutatud „valimiste“ korraldamist ja tulemusi pidada õigustühiseks.

Kutsume Venemaad üles Minski kokkuleppeid täitma, lõpetama vaenutegevust ja viima oma relvarühmitused Ida-Ukrainast välja. Venemaa peaks tegema kõik endast oleneva, et jääksid toimumata väljakuulutatud „valimised“ tema kontrolli all olevates Ida-Ukraina osades.

Eesti toetab Prantsusmaa ja Saksamaa jõupingutusi Normandia formaadis, mille eesmärk on edendada Minski kokkulepete rakendamist ja leida konfliktile rahumeelne lahendus.

Rõhutame oma tugevat toetust Ukraina iseseisvusele, suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele rahvusvaheliselt tunnustatud piirides.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.