Sa oled siin

Eesti välisminister kohtus Küprose Vabariigi presidendi ja valitsusjuhi Glafcos Cleridesega

14. Jaanuar 1998 - 9:20

Kolmapäeval, 14. jaanuaril kohtus Küprosel visiidil viibiv Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves Küprose Vabariigi presidendi ja valitsusjuhi Glafcos Cleridesega ja parlamendi esimehe Spyros Kyprianouga.

Kohtumisel presidendiga oli peamiseks arutlusteemaks valmistumine liitumisläbirääkimisteks Euroopa Liiduga. Küprose valitsusjuht märkis, et Eesti ja Küprose positsioon Euroliiduga liitumise protsessis on sarnane ning nad peaksid läbirääkimiste perioodil jätkama oma koostööd, millele on tugev alus juba pandud. Glafcos Cleridese sõnul peaks koostöö kujutama endast pidevat arvamuste vahetamist olenevalt sellest, millised probleemid läbirääkimisprotsessis esile kerkivad.

President Clerides märkis, et majanduslikult on Küpros Euroopa Liiduga ühinemiseks valmis. Välisminister Toomas Hendrik Ilves tõdes, et Eestil on selles vallas veel ees tõsine töö, ning avaldas lootust, et Eesti on majanduslikult ühinemiseks valmis paari aasta pärast.

Küprose riigipea andis Eesti välisministrile ülevaate Küprose - Türgi suhetest. Ta toonitas, et nende suhete edukast arengust on huvitatud nii Küpros kui ka Euroopa Liit, ning avaldas lootust, et lähima paari aasta jooksul õnnestub leida probleemile mõlemaid pooli rahuldav lahendus. Glafcos Clerides ja Toomas Hendrik Ilves arutasid ka suhteid naaberriikidega.

Eesti välisministri kohtumisel Küprose parlamendi esimehe Spyros Kyprianouga keskenduti eelkõige parlamendi rolli Euroopa Liiduga liitumisläbirääkimiste perioodil. Kyprianou kinnitas, et parlamentidevaheline koostöö selles vallas on väga oluline. Tema sõnul on Eesti parlamendi esimehele juba edastatud kutse Küprost külastada ning samuti oodatakse Küprosele visiidile Riigikogu aseesimeest Tunne Kelamit.

Kolmapäeva õhtul on Toomas Hendrik Ilvese visiidi programmis kohtumine Küprose välisministri Ioannis Kasoulidesega, kus kirjutatakse alla Eesti ja Küprose vahelisele viisanõude kaotamise leppele. Samuti osaleb välisminister Eesti aupeakonsulaadi avamistseremoonial.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.