Sa oled siin

Eesti välisminister kohtus Islandi välisministriga

8. Juuni 1998 - 14:36

Esmaspäeval, 8. juunil kohtus välisminister Toomas Hendrik Ilves Kadriorus Islandi välisministri Halldor Asgrimssoniga, kes saadab Eestis riigivisiidil viibivat Islandi presidenti Olafur Ragnar Grimssonit.

Kohtumisel toonitasid mõlemad pooled, et Eesti - Islandi kahepoolsed suhted on väga head ning kõigis olulistes küsimustes ollakse sarnastel seisukohtadel.

Kohtumise teemade hulgas olid olulisel kohal julgeolekupoliitika, suhted rahvusvaheliste organisatsioonidega ja regionaalne koostöö. Island on seni kindlalt pooldanud Eesti ühinemist NATOga ning oma toetust kinnitati ka tänasel kohtumisel. Samuti tundis Islandi välisminister huvi USA - Balti harta vastu ning Eesti välisminister tutvustas dokumendi sisu ja sellega Baltimaadele loodavaid võimalusi. Samuti arutati koostöö edendamist Läänemeremaade Nõukogu raames.

Majandusküsimustest oli esikohal kalanduspoliitika, kuna just selles vallas on Eesti - Islandi majanduskontaktide potentsiaal kõige lootustandvam. Minister Asgrimsson andis Eesti välisministrile ülevaate Islandi kalatööstuse edukast reformimisest viimaste aastate jooksul ning tutvustas uut püügikvootide süsteemi.

Kõne all oli ka kavandatav Islandi ja Eesti vaheline hariduskokkulepe. Seni on mitmel eesti üliõpilasel olnud võimalik õppida Islandi riigi toetusel Reykjavikis sealset keelt ja kultuuri ning hariduskokkulepe annaks üliõpilaste vahetusele ja vastastikustele kultuurikontaktidele uued dimensioonid.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.