Sa oled siin

Eesti Välisministeerium kinnitab toetust Lätile

19. Märts 1998 - 10:42

Ajakirjanduses on korduvalt esinenud ekslikke väiteid, et Eesti pole reageerinud Venemaa Läti-vastastele süüdistustele seoses pensionäride sanktsioneerimata meelevalduse laialiajamisega Riias 3. märtsil 1998.

Seoses sellega teatab Eesti välisministeerium, et 6. märtsil tegi ministeeriumi pressiesindaja infoagentuuridele suulise avalduse, milles rõhutas, et Eestil pole andmeid inimõiguste rikkumisest ega politsei seadusevastastest tegudest nimetatud sündmuste ajal. Pressiesindaja toonitas, et Eesti peab Lätit demokraatlikuks õigusriigiks. Lätil, nagu teistelgi demokraatlikel riikidel, on õigus kehtestada oma siseriiklik seadusandlus ning politsei kohuseks on tagada sellest kinnipidamine, ütles pressiesindaja.

Nimetatud avaldus on leidnud laialdast kajastamist massiteabevahendeis, sealjuures ka rahvusvahelise leviga infoagentuurides. Eesti diplomaadid on avaldanud Lätile seoses Riia sündmustega toetust OSCE-s ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides, kahepoolsetel kohtumistel ning suhtlemisel ajakirjanikega.

Eesti toetust on korduvalt positiivsena ära märkinud ka Läti esindajad.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.