Sa oled siin

Eesti uus suursaadik UNESCO juures andis üle volikirja

5. Oktoober 2018 - 8:29

Eile, 4. oktoobril andis Eesti alaline esindaja UNESCO juures Alar Streimann Pariisis UNESCO peadirektorile Audrey Azoulay’le üle oma volikirja.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses tõi suursaadik Streimann esile UNESCO tähtsust mitmetel Eesti jaoks olulistel teemadel. „Eesti tunnustab UNESCO rolli sõnavabaduse, info vaba liikumise ning ajakirjanike turvalisuse ja kaitse tagamisel. Tegemist on ka Eesti demokraatia alustaladega,“ ütles suursaadik. Peadirektor Azoulay kiitis Eestit pressivabaduse hääleka kaitsmise eest rahvusvahelisel areenil.

Vesteldi ka UNESCO tööst inimõiguste ja põlisrahvaste kaitse vallas. Suursaadik tõi esile Eesti osaluse 2019. aastal toimuva rahvusvahelise põlisrahvaste keelte aasta juhtkomitees.

Positiivsena märkis suursaadik Streimann ära UNESCO juhtrolli kestva arengu eesmärkide hariduse osa vedamisel ning avaldas heameelt Eestist alguse saanud „Teeme ära“ algatusele UNESCO-Jaapani kestlikku arengut toetava hariduse auhinna omistamise üle. Peadirektor Azoulay tõi omalt poolt välja UNESCO töö okeanograafia alal, avaldades lootust sügavamaks koostööks Eestiga sel teemal.

ÜRO Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization - UNESCO) on ÜRO eriorganisatsioon, mille eesmärk on kaitsta rahvusvahelist rahu ja julgeolekut, edendades riikidevahelist koostööd hariduse, kultuuri, teaduse, tehnoloogia ja meedia valdkonnas. UNESCO peakorter asub Pariisis, Eesti ühines organisatsiooniga 1991. aastal.

Alar Streimann töötab alates 2015. aasta augustist suursaadikuna Prantsuse Vabariigis, asukohaga Pariisis. Lisaks UNESCOle on tal kaasakrediteeringud Tuneesia Vabariiki, Monaco Vürstiriiki ning Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) juurde. Streimann alustas teenistust välisministeeriumis 1991. aastal, mil ta asus tööle välismajanduspoliitika osakonnas nõunikuna. Varasemalt on ta olnud suursaadik ka Euroopa Nõukogu juures Strasbourgis (2003-2006) ning Rootsi Kuningriigis (2006–2010). Ajavahemikul 2011–2015 töötas ta välisministeeriumis kantslerina.

Fotod (UNESCO): https://flic.kr/s/aHskFHzEdF

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
britta.tarvis@mfa.ee
637 7627 / 5194 7045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.