Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk andis üle volikirja president Volodõmõr Zelenskõile

12. September 2019 - 10:47

Eile, 11. septembril andis Eesti uus suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk Kiievis üle volikirja Ukraina president Volodõmõr Zelenskõile.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses rõhutas suursaadik Kuusk Ukrainaga suhete tähtsust Eestile. „Eesti jaoks on oluline Ukraina edu. Demokraatlik, õigusriiki austav Ukraina on Eesti jaoks väärtuslik liitlane,“ ütles suursaadik Kuusk. President Zelenskõi tänas Eestit toetuse eest erinevates valdkondades, reformide edendamisel ja riigi arendamisel, tuues välja hea koostöö IT-valdkonnas, e-riigi arendamisel, meditsiinis ja sotsiaalsfääris.

President Zelenskõi kinnitas, et ettevõtjaid toetav seadusandlus on raada prioriteet. Selles kontekstis on ta ka teadlik, et mitmeid Eesti ärimehi on Ukrainas tabanud probleemid ja lubas, et uus valitsus tegeleb nende lahendamisega. Suursaadik Kuusk rõhutas omalt poolt Eesti IT- ja kõrgtehnoloogiasektori suurt huvi Ukraina vastu, mille realiseerumist on seni pidurdanud puudujäägid kindlustundes.

Vestluses puudutati ka Ukraina idaalade keerulist olukorda ning vajadust visualiseerida sealsetele inimestele elu pärast okupatsiooni lõppu. Suursaadik Kuusk kinnitas Eesti jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. President Zelenskõi tänas Eestit Ukraina okupeeritud aladel jagatavate Vene passide mittetunnustamise eest.

Suursaadik Kaimo Kuusk töötas enne välisteenistusega liitumist aastaid Eesti Vabariigi Välisluureametis, olles aastail 1998–2008 osakonna juhataja ning aastail 2008–2019 peadirektori asetäitja. 2019. aastal asus ta tööle välisministeeriumis, töötades Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia büroo lauaülemana. Alates 2019. aasta augustist esindab Kuusk Eestit suursaadikuna Ukrainas.


Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7618 / 53323045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.