Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Saksamaal Alar Streimann andis üle volikirja

12. September 2019 - 17:22

Eile, 11. septembril andis Eesti uus suursaadik Saksamaa Liitvabariigis Alar Streimann Berliinis üle volikirja president Frank-Walter Steinmeierile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses märkis liidupresident Steinmeier ära Saksamaa ja Eesti suurepärased kahepoolsed suhted ning meenutas oma mitmeid visiite Eestisse. Suursaadik Streimann tõstis omalt poolt esile Saksamaa panust meie regiooni julgeolekusse, eriti Balti õhuturbesse ning samuti pidevalt laienevat kahepoolset majanduskoostööd.

Lisaks vahetati mõtteid Saksamaa eelseisva eesistumise üle Euroopa Liidus ja laiemalt julgeolekupoliitilisest olukorrast Euroopas.

Alar Streimann asus välisministeeriumisse tööle 1991. aastal. Ta on töötanud välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna peadirektorina, Euroopa integratsiooni asekantslerina ning Euroopa Liiduga liitumise pealäbirääkijana. Aastail 2011-2015 töötas Streimann välisministeeriumi kantslerina.

Alar Streimann on varem olnud Eesti suursaadik Rootsi Kuningriigis, Prantsuse Vabariigis, Monaco Vürstiriigis ja Tuneesia Vabariigis ning Euroopa Nõukogu, OECD ja UNESCO juures.

Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7618 / 53323045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.