Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Rumeenias Ingrid Kressel Vinciguerra andis üle oma volikirja

27. August 2019 - 17:03
Rumeenia Presidendi Katselei

Täna, 27. augustil andis Eesti uus suursaadik Rumeenias Ingrid Kressel Vinciguerra üle oma volikirja president Klaus Werner Iohannisele. Suursaadik resideerib Bukarestis.

Ametlikule tseremooniale järgnenud vestluses arutasid suursaadik Kressel Vinciguerra ja president Iohannis kahe riigi sarnaseid vaateid maailmale ning meie ees seisvatele ohtudele ja võimalustele, mis on hea üksteisemõistmise ja koostöö aluseks. Lisaks õnnitles suursaadik Kressel Vinciguerra Rumeeniat äsja lõppenud Euroopa Liidu Nõukogu eduka eesistumise puhul.

President Klaus Iohannis ja suursaadik Kressel Vinciguerra kinnitasid kohtumisel väga häid kahepoolseid suhteid, mida illustreerib koostöö piirkondlikes formaatides, näiteks B9 ja Kolme Mere Initsiatiiv. Kuna Eesti on 2020. aastal toimuva järgmise Kolme Mere Initsiatiivi tippkohtumise võõrustaja, siis kinnitas Rumeenia president valmidust jagada Eestiga kogemusi 2018. aastal Bukarestis toimunud eduka tippkohtumise korraldamisel. President Klaus Iohannis ja suursaadik Kressel Vinciguerra juhtisid tähelepanu ka koostööle julgeoleku, Euroopa asjade ja idanaabruse valdkonnas, kus meil on sarnased seisukohad.

„Meie koostöö Euroopa Liidus, NATO üldiselt julgeoleku vallas ja ühised huvid loovad suurepärase pinnase süvendada koostööd kultuuri- ja majandusvaldkonnas. Eriti on Eesti alati valmis jagama oma kogemusi digi- ja küberteemadel,“ sõnas suursaadik.

Suursaadik Ingrid Kressel Vinciguerra on sündinud 22. novembril 1973. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning omandanud magistrikraadi Euroopa õpingute erialal Euroopa Kolledžist Natolinis. Välisministeeriumis on ta töötanud alates 1998. aastast, kus ta oli viimati Kagu-Euroopa ja Euroopa Liidu üldasjade büroo direktor, samuti on ta töötanud Poliitikaosakonnas rahvusvaheliste organisatsioonide büroos ning juriidilises osakonnas. Eelnevalt on Ingrid Kressel Vinciguerra esindanud Eestit poliitikaküsimuste diplomaadina Genfis ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures ning Brüsselis Eesti Esinduses Euroopa Liidu juures Aafrika, Lääne-Balkani ja ELi laienemise küsimustes.

Lisaks Rumeeniale on Ingrid Kressel Vinciguerra määratud suursaadikuks ka Bulgaarias ja Moldovas.

Fotod tseremoonialt (Rumeenia Presidendi Kantselei): https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577105...

Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7618 / 53323045 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.