Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Püha Tooli juures andis üle volikirja

15. Detsember 2018 - 15:54
Suursaadik Paul Teesalu ja paavst Franciscus
Suursaadik Paul Teesalu ja paavst Franciscus

Eesti uus suursaadik Püha Tooli juures Paul Teesalu andis üle oma volikirja paavst Franciscusele.

Tseremoonial peetud kõnes rõhutas paavst Franciscus vajadust õppida maailmasõdade tragöödiaist ning otsida konfliktidele lahendusi rahvusvahelise koostöö ja dialoogi abil, kindlustades nõnda rahu, mis on rajatud õiglusele ja headusele. Ühtlasi juhtis paavst tähelepanu ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooni 70. aastapäevale ning kutsus üles kõigiti austama inimväärikust ning lahendama kasvavaid humanitaarprobleeme.

Suursaadik Teesalu andis paavst Franciscusele edasi president Kersti Kaljulaidi südamlikud tervitused. Paavst meenutas soojalt ka oma visiiti Eestisse ning siin toimunud kohtumisi.

Käesoleva aasta 25. septembril külastas paavst Franciscus Eestit, meie sajandal iseseisvusaastal, tunnustades Eesti rahva visadust jääda püsima ajaloos kogetud katsumuste kiuste ning rõhutades vajadust ühtsuse ja solidaarsuse järele.

Suursaadik kohtus oma volikirjavisiidi käigus ka Püha Tooli riigisekretär kardinal Pietro Paroliniga, välisminister peapiiskop Paul Richard Gallagheriga, ning riigisekretariaadi üldasjade assessori Paolo Borgiaga...

Suursaadik Teesalu on sündinud 24. veebruaril 1975. aastal Läänemaal. 1997. aastal lõpetas ta Tartus õpingud usuteaduse erialal ning on end hiljem täiendanud Eesti Diplomaatide Koolis ja Saksamaa Liitvabariigi Diplomaatide Koolis Bonnis. Diplomaatilist tööd alustas Paul Teesalu 1998. aastal välisministeeriumi poliitikaosakonnas. Aastatel 2001-2004 töötas ta Eesti Vabariigi Alalises Esinduses OSCE juures Viinis, seejärel aastani 2007 Alalises Esinduses NATO juures Brüsselis. Aastatel 2007-2010 oli ta välisministeeriumi poliitikaosakonnas büroodirektor. Aastatel 2010-2014 oli Paul Teesalu Eesti suursaadik Egiptuses ning esindaja Araabia Liiga ja Aafrika Liidu juures. Aastatel 2014-2017 oli ta välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor, 2018. aastast poliitikaküsimuste asekantsler. Paul Teesalu on abielus, tal on poeg ja tütar, kes viibisid tseremoonia juures. Suursaadik Teesalu resideerib Tallinnas.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmxvHyFw

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.